Patnáctiletá Gracie (Carly Schroederová) touží hrát fotbal stejně jako její bratři, ale píše se rok 1978 a ženský fotbal ještě neexistuje. Podaří se jí přesvědčit okolí i rodiče, že není důvod, proč by holky neměly hrát kopanou stejně dobře jako kluci?
V roce 1978 ještě ženský fotbal neexistuje. Patnáctiletá Gracie Bowenová (Carly Schroederová) žije s rodinou v New Jersey, kde se otec a všichni tři sourozenci věnují fotbalu. Také Gracie je kopanou přímo posedlá, ale jediný, kdo v ni věří, je starší bratr Johnny (Jesse Lee Soffer). Otec si odmítá přiznat, že jeho dcera má talent, protože holky by prostě fotbal hrát neměly. Gracie se nicméně nenechá odradit a je odhodlána udělat cokoliv, aby se tento názor změnil a ženy také mohly hrát fotbal profesionálně. Johnny však tragicky umírá při autonehodě a její naděje se hroutí… Podaří se Gracii nahradit bratra nejen ve sportovním týmu ale i v otcově srdci a udržet pohromadě rodinu zdrcenou tragédií? Režii má Davis Guggenheim. (oficiálny text distribútora)

Hepy13

Amíci a fotbal? To vážně nejde dohromady, i když oni vlastně považují za fotbal ten jejich americký, a pravý evropský fotbal nazývají Soccer. Ale to jen tak pro přehled. Nebudu tu rozepisovat nelogičnosti a trapnosti, to snad každý kdo zbožňuje fotbal pozná. Na rovinu - nemám rád ten typ sportovních filmů např. kde někdo rozhodne v poslední minutě. Samozřejmě jak jinak než tou nejhezčí střelou. Nebo že se z uplnýho kopyta stane ten největší borec atd. Kam se na tu holku hrabe Messi a Ronaldo :D Na druhou stranu zas tak strašný to nebylo a pár dobrých momentů tam přeci jen bylo. ()

Enšpígl

V poslední době mám pocit, že v Americe se netočí nic jiného než emancipované filmy, nic proti, když je to jednou, dvakrát, třikrát, ale pokud není už pomalu nic jiného, začíná to být trapné. Nicméně téma fotbal vs ženy je téma na tolik zajímavý že jsem neodolal. Bohužel film mele dvě zcela odlišná témata do jednoho. Všeobecně pitomé předsudky, že fotbal je jen záležitost chlapů. Já říkám - samozřejmě není, pokud holky chtějí cítit radost z tak nádherné hry jakou fotbal je, tak prosím holky, jen do toho. Druhá věc je, zda by měly holky hrát ve smíšených týmech a právě zde se film zcela zesměšňuje, protože ač chce říci ano, říká jasně ne. Ta holka v tom zápasu hrála jak pomatená koza co vychlastala pět litrů Semtexu a utrhla se ze řetězu, srajíc na taktiku, srajíc na to, že fotbal je kolektivní hra. Závěr je totiž zcela v duchu hesla "já jsem holka a tak dokážu sama porazit klidně i FC Barcelonu." Nic, no. Holkám ve fotbale fandím a vím že americký fotbalistky jsou nejlepší na světě a pokud tohle má pomoct najít holkám cestu k tomu aby se vysrali na posměšky dementích pupkáčů o mužském sportu a sami chtěli poznat tu radost z vítězství, smutek z prohry a všechny ostatní emoce co k fotbalu patří, tak budiž, ale pokud chcete znát můj pocit z tohoto filmu, tak si dejte do pusy citrón. ()

freddy

Tohle sportovní drama, které se odehrává ke konci 70. let minulého století v Americe a pojednává o klasické kopané, nikoliv o tom jejich americkém fotbale, kterému jsem nikdy nepřišel na chuť, mě absolutně pohltilo a zaujalo. Jedna odvážná dívka se odmítla vzdát svého snu, své lásky k fotbalu a nenechá si to rozmluvit, a tak si splní svůj sen a otevře i ostatním děvčatům cestu k možnosti hrát fotbal. Tohle drama je plné fotbalu, plné emocí a především plné touhy dokázat sobě i ostatním, že na to mám, i když mě předem odepisují. Jistě, je to tak trochu pohádka, nevím, na kolik by byl tento příběh reálný v běžném životě. A je pravda, že ten závěr, ač je emotivní a skoro mě dohnal k slzám, je více vysněný než reálný, je to zkrátka o tom klasickém happy endu, který jsme už viděli mnohokrát v mnoha různých filmech. A to je možná to, co v konečném výsledku tomuto filmu velmi ubližuje. Kdyby to skončilo nějak uvěřitelně, tak to mohl být bezchybný filmový zážitek, takhle se z toho bohužel stala další pohádka s nereálným koncem, což mě tedy velmi mrzí, protože než přišel závěr, tak ten film vypadal fakt dobře. Na druhou stranu ale nutno říci, že ten konec se dal tak trochu očekávat, ale tento fakt nevylučuje konečné zklamání ze zakončení filmu. Nakonec se přikláním k hodnocení v podobě čtyř hvězd, protože atmosféru tenhle film měl opravdu suprovou a určitě je to kvalitní sportovní drama, které si dobré hodnocení zaslouží. ()

Bobik9

Příšernost! Film u ubulené, nesympatické a nepříliš talentované holce, ze které když se každý neposere, tak hned uteče s brekem a uražená. Nemělo to vtip, nemělo to atmosféru, nemělo to ani jednu postavu, které by člověk mohl fandit, protože všechny byly totálně nesympatické a herecky nezvládnuté. Nemělo to asi pěkně předvedené fotbalové momenty. Totálně nic! Jednu * dávám jen za to, že jsem to dokoukal. Nikdy víc! ()

honajz

Film na podporu amerických žen, jež by hrály rády fotbal - myšleno ten náš normální, nikoliv americký, co vypadá jak ragby. Brácha učí ségru (překvapivě krásnou blonďatou a modrookou s neustále překvepným výrazem) fotbal. Pak se však stane neštěstí, brácha tragicky zahyne. A holka, které říkají Gracie, se rozhodne naučit hrát fotbal místo něho. Tatínek kdysi trénoval, ale ze své dcery je nešťastný - sice umí pár triků, ale v dravosti a síle ji každý i méně zkušený kluk přehraje. Holka však zatne zuby, a co byste řekli? Ano, bude se hrát rozhodující zápas a ano, hlavní hráč se zraní a místo něho bude muset nastoupit Gracie. A ano... dá. Gól. Na jednu stranu je na Gracii (herečka Carly Schroeder hrála třeba v Italských prázdninách nebo Firewallu) hezké pokoukání, její maminku hraje Elisabeth Shue, ale přece jen střih ve filmu občas nefunguje, a také dravost té holky je hodně vachrlatá, evidentně má spíš problém běžet s těmi těžkými kopačkami na nohou. V perexu zmíněný účel však film plní. V závěrečných titulcích se dozvíte, že americké fotbalistky jsou držitelkami čtyř světových pohárů. ()

• Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)