12 podmienok dedičstva

• Česko 12 podmínek k dědictví (viac)

Mladý naivný Jason si myslel, že zdedí hromadu peňazí, ale zažil veľké sklamanie. Podľa testamentu bude musieť prekonať ešte poriadne dlhú cestu, aby spoznal, aký je vzťah medzi bohatstvom a šťastím.Jason Stevens mal veľmi jednoduchý vzťah k svojmu bohatému otcovi, Howardovi "Redovi" Stevensovi - nenávidel ho. Takže Jason tak akosi predpokladal, že čítanie otcovho testamentu bude len ďalšou peňažnou transakciou, čo mu umožní nerušene žiť aj naďalej hýrivým životom, na ktorý bol zvyknutý. Red mu však namiesto toho zanechal niečo celkom iného. Pripravil pre neho plán, skutočnú skúšku životom. A síce dvanásť úloh, ktoré Red nazval "darčeky". Každý z nich arogantného, rozmaznaného a lenivého Jasona svojráznym spôsobom skúša a všetky dohromady ho zmenia navždy. (TV JOJ)

kacaabba

Nejoblíbenější film školního roku 2010 - 11 mezi těmi, kteří se setkávali na pořadech Mediální výchovy mladých v našem malém městečku. Vhodné zmínit, že věkový průměr je kolem patnácti let. Vzhledem k tomu, že tento film měl myšlenku, se kterou se dalo dál pracovat, považuji tento film za podnětný a vhodný právě pro teenagery. Dva z "darů" nás inspirovaly při přípravě celotáborové hry pro dětský tábor. A které že to byly dary? Dar práce a dar peněz. ()

Lukoboss

Tohle by byly tak super filmy, kdyby se neustále nesnažili hrát na city... Ono to i tak začíná - dědeček, co vybudoval impérium, v závěti rozděluje svůj majetek. Rodina je totálně zkažená jeho blahobytem a ještě ohrnuje nos nad tím, co jim odkázal, protože se jim to zdá neustále málo. A pak tam přijde rozmazlenej floutek, kterýmu je všechno u prdele, vlastně ani nic nechce... Jenže pak se začnou dít divný věci. Floutkovi to už není jedno, začne plnit řekněme absurdní úkoly, ale snaží se a jde mu to (jak jinak), zamiluje se (ve spoustě filmů zásadní podmínka) a najednou se chová úplně jinak. Všechno si uvědomuje, mění názory atd. Ten film není špatnej, má zajímavou myšlenku, ale trochu to zpracování nebylo úplně podle mých představ a těžko říct, jestli je to dobře nebo špatně. ()

Ajinka126

Není to špatný film.. jen je to strašná citová vydíračka a to nemám ráda.. Umírající malá holčička je fakt moc na to, že jsem od toho očekávala něco pod heslem "rodinný" film. Taky se mi ne zcela líbil Fuller. Má divný výzor a nevím do jaké herecké školy chodil, ale asi byla dost "jednoduchá". Takže asi tak.. Nedoporučuji těm, kdo jsou stejně slabé povahy, jako já. ()

Aljak

Jeden z tých skvelých filmov, ktoré sa dajú pozerať aj viacej krát a stále dokážu zaujať. Film plný posolstiev, symbolov a hlavnej myšlienky, ktorá vystihuje to staré známe remarquovské "Všetko, čo sa dá kúpiť za peniaze, je lacné". Vynikajúci scenár (podľa literárnej predlohy Jima Stovalla) s obdivuhodným spracovaním - žiadne citové vydieranie, nič prehnané a všetko plné symboliky. Hlavná postava Jason čelí obrovskej výzve - musí splniť 12 podmienok preto, aby sa dočkal dedičstva po svojom starom otcovi. Spočiatku mu ide len a len o peniaze, ale časom zistí, že šťastie sa nemeria peniazmi, ale práve darmi ktoré počas dlhej cesty za dedičstvom získava. ()

Autogram

Dosť umelý film, veľmi umelý. Starý pán vychováva svojho vnuka až po smrti, cez svoju správnu radu a diaľkový komunikátor. A napriek jeho drsným rečiam hneď vidno, že je to správny chlapík, čo dovedie film do toho správneho konca, aby vyplynulo dokonalé poučenie. Dávkuje sa aj primerané množstvo citového vydierania cez rozkošné dievčatko s problémom, ale aj tak sa film dá úspešne dopozerať a sú to slabšie tri hviezdy. ()

• Starostu si zahrál Patrick McCrory, který je skutečným starostou města Charlotte. (Terva)
  • James Garner (Red Stevens) pred natáčaním ohlásil, že toto bude jeho posledný film. Odvtedy sa však objavil v niekoľko ďalších projektoch. (beso74)
  • Autora rovnomennej románovej predlohy Jima Stovalla, ktorý je v skutočnosti slepý, obsadili ako vodiča limuzíny. (Karush)