Jennifer (Barbara Bach), Karen (Karen Lamm) a Vicky (Lois Young) jsou tři mladé, nezávislé novinářky, které vyrazí do zapadlého městečka natočit reportáž. Bohužel majitel jediného hotelu v okolí je odmítne ubytovat. Zanedlouho jedna z nich objeví muzeum, které vede trochu výstřední Ernest Keller (Sydney Lassick). Ten jim nabídne nocleh ve svém domě. Dívky souhlasí. V domě se seznámí s jeho ženou Virginii (Lelia Goldoni), která se také chová podivně. Tento pár ukrývá ve svém sklepě, v temnotě, daleko od lidského vědomí děsivé tajemství, které čeká, aby se uvolnilo a dalo tak průchod svým touhám. Až ten okamžik nadejde, podaří se někomu z domu přežít? (LIVINGDEAD)

ricci.s

Vyšinutý manžel, ustráchaná manželka a ich synáčik, zdegenerovaný psychopat, zatvorený v pivnici. Tak do takejto elitnej spoločnosti sa ostane trojica dievčat zháňajúcich nocľah. Atmosféra a hudba sú dokonalé! Je to milý, nenápadný slasher, v ktorom hrajú prekrásne blonďavé herečky, až mi ich bolo ľúto. Záverečná 20-minútovka je napinák ako má byť. Jediným mínusom je dosť pomalý rozbeh a málo krvavé vraždy (tvorcovia sa asi báli cenzúry). Ale veľmi sa mi to páčilo, takéto hororíky nikdy neodmietnem. Opäť škoda, že to skoro nikto nepozná... ()

Karamanlis

The Unseen je vo všetkých ohľadoch takmer dokonalým hororom. Je nervydrásajúci a znepokojivý, objavujú sa tu pozoruhodné herecké výkony ako na strane kladných (okúzľujúca Barbara Bach) tak aj záporných postáv (Stephen Furst), má znamenitý hudobný podmaz a na rok svojej výroby nezvyčajne kvalitný vizuál. Podobné hororové kuriozity ako je The Unseen dnes točia Francúzi Alexandre Bustillo a Julien Maury. ()

S.Quentin QUALE

Je super, že se dá pořád narazit na dobrý horor. I když se zde dá breptat na sníženou míru originality, protože jakási inspirace TCM je patrná, zvolená forma se dost liší, takže zaujmout The Unseen bezesporu dokáže. Čim? No hlavně vysokou mírou neurčitosti a napětí, přičemž mně teda nevadil pomalejší rozjezd, protože když se pak takto na konci vypálí ze všech hlavní, je to lepší volbou než mdlé udržování profláknuté agónie. Velká spokojenost s touto freak show. 80% ()

wipschka

Vůbec neurazí a někoho možná i nadchne! Příjemňoučký slasher s pomalejším rozjezdem ale parádním koncem, fajn herci (hlavně záporák je celkem slizoun a dungeon master ala Fritzl!) a jedním sklepním hajzlem. Nedostatek originality mě u slasheru nijak zvlášť nepřekvapuje. Škoda, že rozjezd byl tak dlouhý, straně ráda bych šla na 4*. ()

TheRaven

No co se k The Unseen dá napsat. Žádná originalita, ani nečekaná zápletka tu není. Stačí zmínit hlavní body programu, kterými jsou tři zelenooká děvčata shánějící nocleh, ochotný postarší mužík, jeho zamlklá ženuška a něco divného ve sklepě jejich domu. Napětí většinou chybí, ale závěrečná půlhodinka nabrala docela slušné tempo a ač nebyla pointa uplně nepředvídatelná, díky roztomilému sklepnímu překvapení dostává Unseen třetí hvězdičku. Navíc se diváku dostane několika zábavných situací, kdy lidé nezvládají běh či chůzi a způsobují si tak nečekaná zranění končetin. ()

• Danny Steinmann natočil tento snímek pod pseudonymem Peter Foleg. (TheRaven)
  • Film bol zakázaný vo Fínsku a Nórsku (1981-2003). (Paldiny)