Trapasy

Česko, (2007–2012)

Josef Dvořák, Jiřina Bohdalová, Jan Budař, Martin Dejdar, Zdena Hadrbolcová, Dana Syslová, Svatopluk Skopal, Saša Rašilov nejml., Květa Fialová, Václav Postránecký, Dušan Klein, Barbora Seidlová (viac)

V tomto pořadu České televize uvidíte v každém díle vždy tři humorné příběhy, natočené podle námětů televizních diváků. (Česká televize)

IvcaSammet

Některé jsou zvláštní, některé bych sama za trapas možná ani nepovažovala, ale celkově jsou prostě skvělé a vtipné. Opravdu moc nechápu tak nízké hodnocení, takové pořady jsou tvořené pro to, aby se lidi zasmáli 'cizímu neštěstí', ne pro to, aby to odsoudili po jedné epizodě ... Já trapasy sleduju ráda a ráda se u nich zasměju, takže za mě určitě plný počet, abych to hodnocení aspoň minimálně zvýšila ... ()

Roman.Ticka

9. série - Fotbal. Anička Šišková, jako součást fotbalového fandění manžela Davida Suchařípy a jeho klona-syna, byla typicky milá a tolerantní. Pracovní téma zakázka-investor-konkurz po americku trochu skřípalo než přišel Pavel Rímský a s ním Zákon (Sly), přesněji peníze. Kdo nakonec zabodoval v otázkách kolem fotbalu, je jasné. Závěr - vtipná tečka. ()

J. K. Lister

Jsou to zajívě vypointované příběhy - povídky ze života. Jediné, co jsem od toho čekal je pointa příběhu, to ostatní bylo pro mne podružné. Důležité je, když víte, na co se díváte a co od toho můžete očekávat. Je to stejné, když čtete román - což je asi tak jeden celovečerní film nebo soubor povídek - což je jeden seriál. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6(10)/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Efekty 5/10/// +samozřejmě plejáda českých herců, občas zajímavé vyzpovídání herců ve studiu, Dvořák jako uvaděč a průvodce je mnohem lepší než Novácký Vladyka -aby jste zhlédli všechny herce, musíte pochopitelně vidět všechny příběhy, pravděpodobně zaměřeno jen na trapasy(Novácký pokus měl větší záběr), někdy samotné vyzpovídání herců bylo zdlouhavé a nezajímavé/// Pozn. Prozatím jsem viděl jen 4. sérii. Ale jedno jsem postřehl. A to hned záhy, že se jedná o rukopis Tomáše Krejčího, napovědělo tomu i obsazení herci, kteří hráli především v Redakci a Horákovýh a samožřejmě taky kamera a hudební motivy. A teď jednotlivé povídky 10.Boty-možná zajímavá povídka, ale zde mi byly dost nesympatické herecké výkony a rovněž to hodně kazily pohledy do kamery a hudba podobná té z redakce(4/10) 11.Nápadník-velice dobrý námět, vtipné scény. Navíc je to pěkné a úsměvné, klidně bych si to zopakoval, protože jsem se nasmál(8/10) 12.Hrobníci-pro mě velice utahané, nezajímavé, hodně nesympatičtí herci, včele s Vladykou a slabá hudba(2/10). Prozatím tedy za 2, ale díky hercům bych rád později přihodil 1*/// Celkem 44%/// ()

C0r0ner

I když měla každá epizoda +- 20 minut, tak byla moc dlouhá, natažená a nudná, což byl opravdu šok na tak malém časovém úseku. K tomu celý pořad vypadal, že je štáb celou dobu nalitý, protože po technické stránce to bylo poněkud bídné. Aspoň to ale bylo občas vtipné a člověk si říkal, co všechno jenom život nesemele. 40% ()

• Děj této povídky se odehrává v roce 1994, přičemž Josef (Otakar Brousek ml.) a Karel (Roman Vojtek) s rodinami plánují jet v pátek 13. na zimní dovolenou. V roce 1994 byl však pátek 13. pouze v květnu. (via22)
  • Rusky laděné melodie, které v této povídce uslyšíme, jsou „Foggy Day“ od Igora Tuhmanova, „Balalaika Virgin“ od Brada Langa a „Kalinka“ od The Red Army Choir. (Nick321)
  • Postava policisty Smolíka (Miroslav Táborský) se do telefonu představuje hodností nadstrážmistra. Na uniformě má ale celou povídku hodnost nadpraporčíka. (azcr)

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein

10.01.2022

Ve věku 82 let zemřel oblíbený režisér Dušan Klein. Kvůli svému židovskému původu byl jako dítě internován v koncentračním táboře Terezín. V 50. letech se objevil v dětských rolích ve filmech Můj… (viac)