Alan Alda - víc než sympaťák

(TV film)
  • USA Biography: Alan Alda - More Than Mr. Nice Guy
všetky plagáty

Portrét herce, autora a režiséra, známého u nás především díky seriálu MASH. Alan Alda je na celém světě velmi populární už více než třicet let – od doby, kdy zazářil coby Hawkeye Pierce v dnes už legendárním televizním seriálu M.A.S.H. Na tomto šarmantním sedmdesátníkovi je pozoruhodná celá řada věcí – kromě šíře jeho hereckého rejstříku třeba fakt, že je padesát let ženatý s jednou manželkou. Kromě již zmíněného kultovního seriálu (M.A.S.H. se vysílal v USA v letech 1972–1983) stojí za zmínku Aldova spolupráce s věhlasným Woody Allenem (Zločiny a poklesky, Všichni říkají: Miluji tě, Tajemná vraždy na Manhattanu). V poslední době jsme ho mohli vidět např. ve velkofilmu Letec. Sám je také autorem, režisérem a producentem. (Česká televize)

Dr. Hawkeye

Krásný dokument který mi v době kdy jsem četl Aldův životopis udělal obrovskou radost. Jediné, co mi přišlo líto je fakt, že se v něm ani jednou neobjevil Alda osobně. ()

suicide

Život tohoto herce byl a je stále ještě více než fascinující. Od prvních krůčků po nemoci směřoval dál a dál až se stal uznávaným hercem a pak přišel MASH. MASH začal formovat jeho a on zformoval MASH - jako herec, scénárista i jako režisér. Ale i po jeho konci ukázal, že stále má na stříbrné plátno a na prkna Broadwaye, možná více než předtím. Alan Alda je určitě mnohem mnohem více než sympaťák. ()

el.bee

Přiznám se.Alan Alda je můj nejoblíbenější herec - režisér - spisovatel.Má charakter hodný prezidenta.Jeho mimo herecké aktivity, jako boj za práva žen, boj proti rasismu.Jeho celoživotní oddanost manželce a dětem, což se dnes už moc nevidí.Stále ho mám za nedoceněného herce.Jeho kariéra se točila mimo M.A.S.H. jen ve vedlejších rolích.Ale každé z nich dodal kouzlo, které v daných scénách mnohdy předčilo i výkon hlavních postav.Viz scéna soudního přelíčení ve filmu Letec, ve kterém se dočkal oscarového ocenění za vedlejší roli.Tenhle dokument nám řekne vše o Alanu Aldovi.Je to pan herec, který se, snad doufám, dočká ocenění za celoživotní příspěvek, nebo něco podobného, dřív než bude pozdě. ()