Bubáci

(festivalový názov)
  • USA Spookies (viac)

Skupinka mladých ľudí náhodne zablúdi do na prvý pohľad opusteného domu, ktorý je však v skutočnosti plný odporných kreatúr, ovládaných zlovestným bosorákom Kreonom, potrebujúcim ľudské obete na oživenie svojej nevesty. (Karamanlis)

Othello

Na střední jsme ukořistili s kamarády diktafon, což byl pro nás vstup do světa neskonalé zábavy, která spočívala v tom, že jsme se váleli v parku, chlastali alpu a vymýšleli naschvál co nejdebilnější příběhy a zápletky, do kterých mohl každý z nás libovolně vstupovat. Do nynějška jsem si nemyslel, že by to mohla být relevantní tvůrčí metoda. A vlastně si to pořád nemyslim. ()

strougy

Roztomile pitomé béčko, jenž ovšem v mnoha momentech svou hloupostí dosahuje kvalit těch nejlepších guilty pleasure filmů, které jsem měl zatím možnost vidět. Pamětihodných momentů by se našlo víc (tepající žilka na hlavě čaroděje je WTF jako prase), ale vrchol byl asi lunaparkově nasvícený kostlivec, co při pádu z výšky vybuchuje. Ideální snímek pro nějakou opileckou akci, třeba až se jednou Čakovická béčka přesunou do Kolína, viď, Hipíku ;-) ()

Goldbeater

Sice to vůbec nemá koherentní děj, sympatické a logicky se chovající postavy, alespoň průměrné herecké výkony, nějaké slušnější produkční zázemí, schopnou režii či výraznější humor (má-li to vůbec být hororová komedie) - on tenhle film toho vlastně celkově moc nemá, zato ale má velmi nápadité masky a vymazlené praktické efekty. Je znát vliv klasických hororů Evil Dead a Noc oživlých mrtvol. Spookies jsou vlastně spíš jen takovým slepencem nápadů a inspirací a jako celistvá podívaná vůbec nefungují, přesto to právě díky již zmíněným maskám a faktu, že se v té naivní slátanině stále něco děje, docela dobře baví. Jen toho zmodralého kočkodlaka, co se potloukal celým filmem, jsem nějak nepobral. ()

Campbell

Nebudu zapírat a řeknu na rovinu že mě to zklamalo. Čekal jsem horor který pomalu každý chválí, ale dostal jsem divnou patlaninu kterou režírovaly 3 režiséři ale jakoby se nemohly dohodnout co chce každej točit, chvíli tu je pokus o humor který totálně padá, pak je tu mysterioznost které bohužel padá díky monstrům. Celý tenhle žánrový mišmaš nešel moc dohromady. Co mi aspoň udělalo radost je to že se ve filmu neustále něco děje a masky které byly prvotřídní, ale každopádně nic extra to nebylo. Vidět a zapomenout. ()

Bloody13

Divnej tenhle film. Dobrou půlhodinu mi trvalo, než jsem mu přišel na chuť, a nebylo to jenom tou chlapskou a levnější verzí komiksové Mystique. Spookies je poněkud nesourodý mix fantasy komedie a monster hororu, což jen potvrzuje ona výměna režisérů a následné dotáčky. Výkony a jednání zdejších akterů bude lepší neřešit, protože jeho tvůrci očividně věnovali největší pozornost výtvarné stránce: najdete tu tak obrovskou škálu různých démonů, zombíků, oživlých soch nebo dokonce jedné bizarní pavoučí nestvůry. A co potěší nejvíc je fakt, že jejich masky nevypadají (většinou) vůbec špatně. ()

• Film se měl původně jmenovat Twisted Souls. Díky výměně režiséra se tak nestalo. (Campbell)