Barbaři

• USA The Barbarians (viac)

Kočovný kmen kejklířů vedený královnou Canary (Virginia Bryant) je přepaden krutým králem Kadarem (Lynch), jenž prahne po kouzelném rubínu, symbolu kmene. Královna talisman včas ukryje a Kadar ji za trest uvězní ve svém harému. Spolu s ní jsou odvlečeni její dva chráněnci, dvojčata Kutchek a Gore (Peter a David Paulové). Bratři jsou drženi v pracovním táboře a od dětství jsou nuceni ke gladiátorským zápasům. Díky tomu z nich vyrostou statní a neohrožení válečníci, kteří se vydávají zachránit svou vládkyni. (J.Connor)

Ironfood

Nepovedený pokus o béčkovou fantasy s komediálními prvky. Začátek ve stylu Barbara Conana mi přišel ještě celkem snesitelný. Pak to jde ale naprosto do kytek kvůli ubohému scénáři a stejně ubohýmhereckým a komediálním schopnostem představitelů hlavních hrdinů. Film je taky jasným dokladem toho, že žádné triky jsou lepší než špatné triky. ()

Carnosaurus

Neuvěřitelně zábavný snímek, který se nebere zase tak příliš vážně (alespoň doufám, že to byl záměr) a je opravdu dobře natočený. Hned na začátku nám Ruggero naservíruje výborně zmáknutou honičku s povozem a pak valí dál a nenechá člověka vydechnout. Ústřední dvojice dementních gumáků v odporných outfitech je o dost sympatičtější, než by se dalo dle obrázků čekat a myslím, že vzhledem k tomu jak vyrůstali, je jejich tupost na místě a nedá se říci, že by byla zarážející. Tu a tam nějaká osvěžující brutalita, Michael Berryman a sexy herečky nejsou rozhodně na škodu. Když si připočtete cool atmosféru osmdesátkových vypalovaček, není co řešit. Příjemná fantasy blbina se spoustou zajímavých nápadů a zarážejících dialogů. ()

humanbeing

Na špatný film mají Barbaři až pozoruhodně nádhernou výtvarnou stránku, tudíž se mi chce věřit, že ona špatnost byla záměrná. Děj tedy moc smysl nedává. Celá věc okolo rubínu je tak podivná, na druhou stranu ani další příběhové části na tom nejsou o moc lépe; například bratři Kutchek a Gore toho času v otroctví dospějí v časovém vakuu, zatímco ostatní čas ani trochu nezohyzdí, ale řekněme, že ve fantasy světě to funguje jinak a takhle by se dal obhájit možná každý nesmysl, který tu je. Nesledovat film v dobré náladě, asi bych se přiklonil ke dvěma hvězdičkám. ()

hiroshima

Já bych barbary až tak moc neodsuzoval. Fantasy béčko jak má být. V hlavní roli dva pořádně nasteroidovaní řízci a tak má podle mě fantasy hrdina ohanějící se mečem a pěstmi vypadat. Nikde není psáno, že má být inteligent. Film jsem měl rád jako malý a i těd po 15 letech se mě líbil takřka stejně. Navíc mě Kutchek a Gore během filmu několikrát rozesmáli. Film který si "odpad" určitě nezaslouží. 80% ()

eraserhead666

Škoda, že se podobných barbarských fantasy nenatočilo více, protože zrovna tyhle mě z fantasy žánru baví jako jediné a nejvíce. Barbaři jsou sice dost nechtěně humorní, příběhově dost odfláklí a hlavní hrdinové dost dementní (zastydlá puberta?), ale přesto je to zábavnější, zajímavější a pro mě přijatelnější než většina současných fantasy slátanin pro malé děti.. ()

• David Paul a Peter Paul získali nominace na Zlaté maliny pro nejhorší hvězdy. (Geriel)

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato

29.12.2022

V jednom z posledních dnů roku přichází smutné zprávy pro fanoušky evropské žánrové kinematografie, ve věku třiaosmdesáti let totiž v Římě zemřel kultovní italský režisér a scenárista Ruggero Deodato… (viac)