Arkanoid

Oblaky sa rozpadajú. Vidíe bojisko po bitke a do toho opis rozprávača. Jastrab tam zbadá hada a ide ho loviť. No had sa sám pripravuje na útok a bitka, zdá sa, končí nerozhodne. Tieto scény sú v v seriáli ešte pred introm. 1614. Prostredie je animované výborne. Šéf špionáže Hattori Hanzo. Šéfinštruktor šermu Yaguu Munenori, retired shogun Tokugawa Ieyasu, Kazamachi Shougen. Nechce sa mi pokračovať ďalšími menami. Dej sa sústredí na bitky zástupcov dvoch znepriatelených klanov, ktorí sú vyzvaní do boja ako zástupcovia vnukov bývalého šogúna. Celkový víťaz potom bude jeho nástupca. V tejto epizóde sa bijú mladík, ktorý vraj uplietol veľa ženských vlasov s niečím a má tak nite, ktorými vie rýchlosťou blesku zabiť. Jeho súper vyzerá a chodí ako pavúk a pľuje lepivý hlien. Ich veliteľmi sú staručkí muž a žena, kedysi pár. Scény bitky ich učňov ma bavili menej ako príbeh ich dvoch, a udalosti ich rozchodu. Surovosť a brutalita sa nezaprela, ale škoda, že napätia nebolo viac a nie len v akcii. ()