Jeoffrey

Tohle anime je opravdu masakr. Sice to ze začátku vypadá jako příběh ve stylu Romeo a Julie, ale to se velice rychle zvrhne v naprosto brutální řežbu mezi příslušníky dvou klanů, kde skoro v každém díle někdo umře. Dále to má úžasnou atmosféru, hromady násilí a místy dosti slušnou syrovost, která z tohoto díla dělá skutečnou perlu mezi sériemi s označením akční. Navíc celý příběh je parádně zpracovaný a tak kromě všeho toho zabíjení to umí občas i docela slušně překvapit opravdu zajímavými zvraty a jsou zde i dosti silné emotivní momenty. Charaktery nejsou sice nějak extrémně komplikované, ale určitě jsou docela dobře propracované a určitě si najdete někoho koho si oblíbíte (u mě Gennosuke, Obor, Koshirou, Hotarubi, Saemon...) a které budete nesnášet (u mě Tenzen, Jingorou, Shougen...). Konec je velmi emotivní a povedený... Takže pokud máte rádi animované násilí a epickou akci, pak je Basilisk právě pro vás. 9/10 ()

Terezinka198

Jeoffrey to shrnul dokonale. Jen dodám, že na mě ten konec byl příliš "přeslazený/násilně mířený na city". Ale vyvražďování jsem si užila. Aneb když musíte hledat starší kousky, abyste viděli pořádné násilí a mohli si ho i svým způsobem užít... a přitom nevědět, která strana nakonec zvítězí, protože tak nějak fandíte oběma klanům, protože každý jedinec je něčím jedinečný (ať schopnostmi... nebo tím, že tu postavu fakt nenávidíte do morku kostí.. he he - anyway~). Celkově to bylo povedené dílo, které však není "na jedno posezení", abyste si ho mohli plně užít. Kdo má rád násilí, přijde si na své. Komu vadí krev, raději nekoukejte. ()