Televizní pásmo o vzniku českého národního tance a jeho vítězné cestě Evropou. Začíná jeho premiérou na abiturientském bále v Hradci Králové v roce 1836... (oficiálny text distribútora)

zdeny99

Zdejší obsah od České televize zní, jakoby se jednalo o nějaký dokument. Jenže to žádný dokument není. Spíš to připomíná scénky ze starých televizích estrád. [19. hodnocení, 2. komentář, 62%] ()

Fingon

Jak moc je zvláštní, že jsem tuto televizní inscenaci viděl v polovině devadesátých let na základní škole (první stupeň) v rámci výuky? Nejméně pětadvacet let poté jsem, díky ČT, mohl tento kus vidět znovu. Stylizace je fajn, Kostka válí, mluví se tu německy, anglicky, rusky, italsky a především francouzsky (a bez titulků) a z celého filmu čiší tak neuvěřitelná energie... Snad jen ta George Sandová mi úplně nesedla, ale co už. Málem jsem dal hvězdiček pět... ()

slunicko2

Vtipnému leporelu čas nijak neubral na půvabu,  1)  ba snad i něco přidal._____ 2)  Zaujal mě 18letý půvabný štíhlý Martin Štěpánek (tanečník) a především 27letý (!) zpívající a tancující (!) tehdy již velmi známý Petr Kostka (průvodce pořadem) v džínách a kostkované košili. Tehdy ještě na mě nepůsobil tak asexuálně jako později. Pěkný byl i 24letý Jiří Bednář (Johann Strauss) jakož i mnozí další. Nedivím se, 65letý homosexuální scenárista a režisér Václav Krška si uměl vybrat._____ 3)  Na hudebním profilu se podílel i 21letý Petr Hapka. ()

Pitryx odpad!

Pane Bože, že jsem to vůbec zkoušel. Já, kterého tanec absolutně nezajímá a je mu víceméně protivný. Nu, chtěl jsem vidět cože nám to pan režisér Krška opět uklohnil. Bylo to vlastně ještě horší než jsem čekal. Nevím zda by to šlo nazvat hraným dokumentem. Koukání do kamery, tupé rozhovory, prostě něco neskutečného. ()