Subjektiv

Souboje 3D mechů skutečně mají po estetické stránce něco do sebe (ale i ty se okoukají), jenže pěkný kovový kabátek není všechno. Když si uvědomím jaké schematické postavy si ho oblékají...brrrr...Sara, která se nechá řezat těmi nejděsnějšími spolužačkami, je vzpurná vůči největší "autoritě" a pohání jí jediný cíl a k tomu češe svého MIMICa (svojí MIMICu?) a obléká jí do hadříků z viktoriánské éry (či co to je). Super-Lolita Lotte, která má také jediný cíl, jako na potvoru ten samý, co Sara. A zbytek je IMHO banda splývající do té nejšedější šedi...pardon, modři (občas je to vyblitá oranžová :) ). A tak, i když Mandelbrot má pravdu, že není jasné, kdo kdy umře, což je normálně u tohoto žánru určitě plus, tak...je to jedno...mně ty postavy jsou prostě jedno. Jedině smrt Sary by mě vytrhla z letargie. V podobném duchu (středoškolačky a mechy ve vesmíru za záchranu světa) se nese třebas seriál Uchuu no Stellvia a tam mi postavy přirostly k srdci více (ani kvůli Stellvie jsem nebyl nadšen, ale bylo to docela koukatelné). Alespoň délka je u Soukou no Strain zvolena rozumnější. Inu, zatím to vidím na dvě...ovšem jestli bude nějaké solidní rozuzlení a hlavně pochopím Sařina bratra, tak dám též ***. Možná. P.S.: Bratr byl částečně pochopen, příběh dával jakýsi smysl, ale nějak mě to neuspokojilo. Navíc mi ta válka na konci přišla úplně absurdní...ve vesmíru, kde platí speciální teorie relativity přeci není možné ustavit centrální vládu nad územím větším než je jeden planetární systém. Kdo a kvůli čemu by pak chtěl vést válku. A přece tu existují dva státní celky zahrnující několik hvězdných soustav. Podivné... Ale to už jen tak plácám. :) Lepší **. ()

mandelbrot

Solidní anime stylu středoškolačky zachraňují svět. Tentokrát odehrávající se převážně ve vesmíru a plné bitev superrobotů jménem Strain. Příběh není zrovna originální, ale má slušné tempo a obsahuje několik vypečených zvratů a už první epizoda vás přesvědčí, že si člověk nemůže být jistý, které z postav se dožijí i následujícího dílu. Za zmínku určitě stojí povedené využití trojrozměrné animace na ztvárnění všech vesmírných soubojů, která nepůsobí vůbec rušivě, naopak se jedná o velmi působivé sekvence. ()

DaweForeman

Další mecha anime, které je průměrné. Příběh naštěstí není úplně kýčovitý a nabírá trochu jiný směr než jiné další příběhy z podobného prostředí a uspořádání. Přece jenom to je určitá mixka několik různých stylů, které můžeme vidět samostatně jinde, ale stejnak je to namícháno dohromady způsobem, který není přehnaný a není z toho úplná patlanina. Po technické stráce je to ale jiná - anime trpí na spoustu faktických chyb jako občasné ignorování přírodních zákonů nebo naprostou jednotvárnost soubojů či jednotvárnost příběhu, kdy je vytvořeno celkem velké univerzum s obrovským potencionálem, které není příliš využito (konkrétně mluvím o válce mezi těma dvěma uskupeníma). Největší obtíž bych ale viděl především v orientování se v časové lince (všechno to cestování časem, podsvětelné rychlosti a časovým posunům). Na druhé straně je zde v bojích ukázáno všechno - od obrany, po útok, zásobování, strategii, výcvik, inženýry, zdravotníky atd. Příběh si přesto udržuje určité napětí díky tomu, že člověk neví, co se může stát (kdo může zemřít; jak se kdo zachová), a také díky mnoha dilematům a nejedné strasti, kterým je Sara vystavena. Co se týče animace, tak samozřejmě nemůžu hodnoti nijak moc pozitivně jako spíše podprůměrně, ale u hudby můžu dát nadprůměr. ()

loginhacke

Celkem příjemné anime které příběhem neosloví sice na 100% ale zvraty jsou zde číslo jedna. Už v první epizodě je sice divákům kteří už pár anime viděly kdo bude zrádce číslo jedna, nicméně i tak nakonec nedokáže uhádnout jak bude děj pokračovat. Co se týče animace mechů nemohu si stěžovat. A nutno dodat že v příběhu umírá mnoho postav, které by se na začátku mohly zdát že budou provázet hrdinku celým dějem. Celkem zajímavé. ()