Než někoho pohřbíš, ujisti se, že je opravdu mrtvý! Manželky jsou vždy nespokojené. Té Clintově se hnusil venkovský život a rozhodla se spolu se svým milencem Cortem k návratu do víru velkoměsta. Jenže v cestě jim stojí nejen Clint, ale i nedostatek peněz. Za pomoci malé lahvičky jedu se tedy rozhodnou zabít dvě mouchy jednou ranou. Jenže život skýtá nejedno překvapení a to největší proradné milence teprve čeká. Ne nadarmo se říká, že pomsta nejlépe chutná podávaná za studena... (Řitka video)

SOLOM.

Přestože jde asi o nejslabší režisérovo dílo, tak jde taktéž o nadprůměrný film postavený na dobře promyšleném scénáři a tajemné atmosféře. Děj rychle odsýpá a pocit nudy se téměř nedostavuje. Je zde totiž vsunuto několik komických prvků a hlášek, které jsou v dnešní době již nesmrtelné. Některé z nich si totiž Darabont vypůjčit ze známých filmů a seriálů, ale kdo by si nevzpomněl na nesmrtelnou větu: ,,Miláčku (zlato) jsem doma‘‘. Máme možnost sledovat proměnu v chování hlavního hrdiny, kdy se z milujícího manžela stane bezcitný muž, který chce pomstít svou ‘‘smrt‘‘. Přiznejme si, koho by nepoznamenalo procitnutí v rakvi a zjištění, že vás žena chtěla zabít kvůli penězům a milenci.Tento film se tak může stát pěknou inspirací pro vdané ženy, které by se chtěli efektivně zbavit svého manžílka. Stejně tak je to varování pro muže, protože probudit se ve vlastním hrobě asi nechce nikdo. ()

Bachy

Žádná velká sláva. Jedná se o televizní film každým coulem, jen s lehce vypoentovanějším příběhem. Snímek používá typicky televizní kameru a typické zabarvení, které opravdu nemusím. Zřejmě jsem zmlsaný 5ti hvězdičkovými filmy, ale tady jsem se i přes krátkou stopáž poměrně často nudil. Pár lepších nápadů bohužel dobrý film neudělá. 40% ()

JASON_X

Tenhle třicet let starý komorní televizní film strčí do kapsy spoustu mnohem mladších kriminálních dramat. S odstupem času bych ho zařadil do stejné škatule s některými nevážně vážnými coenovkami aj. Pomsta mrtvého muže je řádně propečená do křupava a podávaná za studena, jak to mají Klingoni nejraději. Ale na můj vkus je až příliš komplikovaně vykonstruovaná. Nepochybuju, že domácí kutil Clint byl šikula, ale pochybuju, že by přes noc zvládnul práci pro partu řemeslníků na týden. Každopádně nadprůměrné divácké uspokojení, mimo jiné i z výkonu J. J. Leigh, která bývala v podobných rolích úžasná. ()

Kosmik 1

Docela napínavý thriller s dobrou atmosférou a někdy i zajímavými či vtipnými dialogy. A když budu brát některé věci s velkým nadhledem a pominu i někdy divně se chovající postavy, tak je to i vcelku koukatelný film, na tu dobu určitě povedený. Docela mi však vadila Clintova manželka, nejen že byla totálně nesympatická, ale navíc vybudovat si vůči ní averzi bylo poměrně jednoduché, vzhledem k jejímu chování. Navíc nesnáším ve filmech ženské, které mají naprosto vše - milujícího manžela, honosný dům v poklidném místě na vesnici, vlastní auto, hromadu peněz a přesto jim tohle všechno není dost. Ale konec se vyvedl a ženuška dostala, co si zasloužila. :-) 65% ()

Dale

Aj režiséri najlepších filmov všetkých čias nejako začínali. Darabont ako hororový nadšenec si pre svoj debut vybral samozrejme tento žáner, aj keď žiadne hororové scény tu nenájdeme, opäť mi to prišlo skôr ako čierna komédia. Veľmi jednoduchý dej plný klišé s milým humorným záverom. Je tu samozrejme veľa nezmyslov ako že v truhle bez prístupu vzduchu by sotva niekto dokázal prežiť niekoľko hodín a že v USA asi pochovávajú 5 cm do zeme, lebo stačí vystrieť ruky a ste na povrchu. Postavy J.J. Leigh a Athertona sú hrozne naivné, dajú sa akceptovať len ak prijmete ako fakt, že je to komédia, nie thriller. Zaujme len vynaliezavosť Mathesona, ktorý pripravil pekné bludisko pre svoje obete. ()

• John Carpenter v komentáři k filmu Upíři (1998) říká, že byl Frankem Darabontem požádán, jestli by se neujal role řidiče náklaďáku. John odmítl s vysvětlením, že by hrál jedině postavu, která někoho zabije, nebo postavu, která bude v posteli s krásnou ženou. (facojurka)