Santa Claus

všetky plagáty
Krátkometrážny / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia, 1899, 3 min

V tomto snímku se postaral o režii pan George Albert Smith. Jde vůbec o prvního zfilmovaného Santa Clause na televizní obrazovce. Je to takřka 110 let. Děj začíná ukládáním dvou dětí do jedné postele služkou v domě. Poté se jakoby zatáhne opona a na ní vidíme pomocí filmového triku jak náš štědrý dárce chystá podarovat slezením skrz komín. Podíváme se na střechu, vidíme připravu vánočního stromečku. A pak najednou čarokrásně zmizí a děti se probudí. Těší se na zajímavé dárky. (RadimFišer)

Beastmaster4

Všechny tyto staré snímky hodnotím za 3, pokud to není nějaký opravdu extra kousek (4) nebo naopak (2). Jak jsem psal jinde a budu psát v každém komentáři k těmto filmům: nepřísluší nám dnes hodnocení podobných snímků. Tři hvězdy jsou spravedlivý kompromis. Tenkrát to musel být zázrak. Děti očekávají Santu, který jim přes noc vejde do pokoje a nadělí dárečky :-) Odkaz na film: http://www.youtube.com/watch?v=Dc3ei1tseeM&feature=relmfu ()

RadimFišer

Dávno již bohužel skončila doba takovýchto filmů. Ještě že nám zbyly útržky pro studium pro naše studenty a pro nás obyčejné lidi. Neviděl jsem dlouho tak upřímného Clause se spouštět do baráku. Tak krátké a přece umění. Všem doporučuji. Zvláštností je, že dvě děti uléhají do jedné postele a ukládá je služka. V té době naprosto přirozená na panstvích. Asi bych měl změnit svoji realitu, protože i já chci služku pro sebe a svoje děti, abych nemusel uklízet. ()

duklak2

Zrovna je první svátek vánoční a já neustále přemýšlím, co si mám pustit za film. Jelikož mě ale nic nenapadá, tak jsem se rozhodl svůj volný čas zpříjemnit nějakým krátkometrážním filmem. A co se více hodí k tomuto vánočnímu času než přece Santa Claus, který je zde poprvé na filmovém plátně. Santa Claus, tento bodrý chlapík každého určitě učaroval. Prý je to postava mytická. Ale já na něj věřím. A to se můj věk nezadržitelně blíží ke 30!!! Líbilo by se mi mít práci jako on. Jen si to sami představte. Žijete na severním pólu společně se svojí manželkou a svými pomocníky a vyrábíte vánoční dárky. Pak v noci ze 24. na 25. prosince "letíte" na svých saních, které táhnou sobi. A dárky rozdáte všem hodným dětem. Pořád ale nechápu, jak se může tlustý Santa dostat kterýmkoliv komínem do domu? Připadá mi ale, že každý rok nabere Santa několik kilo. Dozvěděl jsem se, že děti v USA nechávají Santovi pod stromkem mléko a sušenky. Takže už vím, proč nabírá na váze:-). No, a abych se já přiznal, tak slovo Ježíšek, či Děda Mráz nesnáším. Já schvaluji jedině Santu Clause, který pije Coca-Colu:-). Je to sice smutné, ale je to tak. Santa je hodně propagovaný, a když se zeptáte nějakého dítka v ČR, co si přeje na Vánoce, tak víte, co vám odpoví? Já si od Santy přeji...... Neřeknou od Ježíška a to je překvapivé. Santa totiž pronikl už všude a mnohem lépe to slovo zní než Ježíšek. To je taková zdrobnělina, ze které je mi už několik let špatně. O filmu vím jen díky tomu, že ho viděl bratranec. Překvapilo mě, že děti ukládá do postele služka, ale kde jsou rodiče? ()

Psychor

Kostými, triky, scénář,... Všechno je tak špatné, až je to ve výsledku vtipné. I legendární Edward D. Wood by musel blednout závistí. Proto také uděluji Santa Clausovi jednu vánoční hvězdu. ()

• Zřejmě se jedná první využití paralelní akce kombinované s dvojexpozicí, čímž vznikl jeden z nejnáročnějších koncepčních britských filmů natočených do té doby. (Mr.Ocek)