Pokus

• angličtina Attempt
všetky plagáty
Krátkometrážny / Psychologický / Experimentálny
Česko, 2006, 20 min

Psychologická analýza sexuálního experimentu. Pokus o změnu, o naplnění citového prázdna. Natáčení trvalo jenom 6 dnů, lépe řečeno 5 nocí. Předcházely mu ale dlouhé herecké zkoušky (asi měsic a půl), během kterých autoři přepisovali dialogy, experimentovali s možnostmi mizanscény a překonávali stud herců. Samotné natačení bylo vyčerpávající - herci přes den zkoušeli v divadlech a v noci natáčeli - takže 5 nocí všichni vůbec nespali. Ke konci natáčení kameraman i usínal v průběhu zaběrů. Je to vidět v ranních zaběréeh - kamera jemně utíká nahoru...V jedné ze scén chyběl kameraman druhé kamery a tak musel zaskočit režisér, kterému se klepaly ruce - je to poznat v ranní scéně na pohovce. Tato rozklepaná kamera se nakonec v této scéně překvapivě hodila. (oficiálny text distribútora)

Matty

Nejzajímavější na tomto Pokusu je jeho vznik. Samotný pokus mohl být i odvážnější. Na první pokus to však není špatný Pokus. ()

Morien

Krátce po sledování jsem byla filmem vcelku nadšena, ale jak se zvětšoval můj odstup, pozitivní prvky se vytrácely. Úvodní a závěrečné záběry spáčů jsou krásně výtvarné, ale co ten zbytek? Hlavně mi připadalo, že na tak krátkém prostoru je příběh až nemístně vyhrocený a na konci v tom hyperšrocení koleček v Jiráčkově hlavě jsem vlastně nevěděla, co on, nebo kdokoliv jiný, má komu co vyčítat. Podivné. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +příhěh, herci, kamera, hudba, atmosféra, a samozřejmě Hana Vagnerová a Renata Visnerová -klidně by mohlo být více takových snímků/// Nóó hustý. Docela dusná atmosféra, který ze snímku přímo čiší je úžasná. Hudba je dramatická. Herecké obsazení je na takový projekt velmi potěšující. Zatím asi adept na nejlepší film Noci filmových nadějí./// Celkem 90%/// ()

swamp

Tomasz Winski je jeden z režisérů, jehož příspěvky mě v Noci filmových nadějí překvapili asi nejvíc. Má zcela jasný, a troufnu si říct osobitý, rukopis. Ví, jak pracovat s jednotlivými záběry a nenudí. Je naprosto jasné, že FAMU si/nám vychovává zajímavé osobnosti.. ()

Rosana

Bylo to napínavé, zábavné a erotické, hlavně "dojezd" ráno potvrzuje některé psychologické momenty. Kdo by čekal, že to dopadne jinak? Lidi by si neměli jen tak zahrávat. ()

fojtas

na kazdy pokus se musi potkat ti spravni lidi...a kdyz neco neni v poradku, muze to dopadnout buhvi jak... hodne povedeny filmik od hercu po kameru... ()

kuduka

Poměrně sympatický malý počin o jednom experimentu nebo spíše o neschopnosti rozejít se s kdysi milovaným partnerem přímou cestou...Chválím zejména příběh, který je dosti aktuální v době, kdy "intimnosti" jsou spíše "veřejnosti"... ()