Srdeční záležitost

(študentský film)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Romantický / Dráma
Česko, 2006, 8 min

Srdeční záležitost - hraný snímek režiséra Martina Kopa, posluchače druhého ročníku FAMO v Písku, na námět Tomáše Vávry. Kamera Filip Sanders. Janin manžel zahynul při autonehodě. Jeho srdce však zachrání život mladému Petrovi. Ten hledá hrob svého zachránce, aby mu symbolicky poděkoval. Zde se náhodně setkává s Janou, která od manželovy smrti trpí depresemi ..... Hrají Ljuba Krbová, Petr Lněnička, Pavel Kříž. (oficiálny text distribútora)

Matty

Až na pár pěkných vizuálních nápadů (leč pohříchu nevlastních) a hudby od Khoiby počin nezasluhující pozornost. Opět mi vadili nesympatičtí herci, vím, že si studenti nemůžou moc vybírat, ale ať raději obsadí neokoukané tváře (třeba vlastní), vždyť – co si budeme nalhávat – o mimořádných hereckých výkonech tyhle kraťasy nejsou a snad ani (vzhledem ke zkušenostem režisérů) být nemohou. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 2/10 Hudba 4/10 Efekty 2/10/// +no já můžu známé tváře ve všem -i když tady herci stejně neměli moc co hrát a hlavně je to beze slov/// Vezmu to od konce. Závěr byl šokující. Ostatně jako pokaždé v takových filmech. Problém je v tom, že prvních 7 minut jsem nevěděl o co půjde a o čem to je. Závěr to sice mírně vylepšil, ale filmu to moc nepomohlo./// Celkem 35%/// ()

swamp

Poměrně ohrané téma zpracováno poměrně ohraným způsobem. Přesto je příjemné vidět něco podobného v osmi minutách než v nějakém stominutovém filmu od Rosamundy Pilcher. Příště by se mohl režisér (budoucí?) více vyvarovat klišé. ()