Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Veľká Británia Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiálny text distribútora)

Litsarch

Miluji filmy o cestování v čase a tento mi velmi připomínal skvělý japonský film "Summer Time Machine Blues"... Bál jsem se, že samotné cestování v čase a celkový princip bude zprzněn nějakou nelogičností, či že to prostě celé bude špatně udělané, ale opak byl pravdou... Bylo to naprosto skvěle udělané, až jsem si, což miluji, musel v hlavě urovnávat, jak to vůbec je, kde nyní jsou atd... K tomu dobré herecké výkony (co také od Chrise O''Dowda jiného čekat, že), dobře natočené, svižně ubíhající, bavící a nenudící... Líbilo dost a určitě se k tomuto filmu s radostí vrátím... :) ()

robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: Pohodový filmik, resp. akási jemne ladená komédia so zaujímavým dejom, ktorý dokonca vyžaduje zvýšenú pozornosť. Nie je to síce typ komédie, kde dochádza k branicovým zachvatom, ... ale príjemne sa na to pozerá vďaka dobrému obsadeniu a zaujimavému deju. Záver je trochu odtrhnutý z reťaze - až tak science-ficton to byť nemuselo,... ale aj tak - pohodová (príjemne britská) "podívaná". 3 a pol * ()

Terva

To kino, ze kterého vyhodili Raye bylo perfektní. CITÁT - Každý čin má své následky.......... Scéna " Tanec na záchodě " je parádní a vlastně odstartuje celý příběh. Příběh tří kamarádů, kteří prožívají neustálé posuny v čase. Zmatky s cestováním v čase jsou zajímavé okořeněné klasickým britským humorem. Některé delší dialogy jsou zbytečné, ale jinak je tento snímek bláznivá podívaná. CITÁT - Jdu na záchod..........čas vypršel. ()

Fr

..a být té noci, kdy to všechno začalo s tvůrci..... Je čas na cestování časem, nebo jen čas vystřízlivět? Myslíte, že cestování časem je vzrušující? Možná, ale to by jste museli bejt fanoušci cestování časem a ocenit tak, že vás navštíví nejkrásnější cestovatelka časem (možná by mohlo stačit i to, že si můžete dojít na záchod). V podstatě se (ale) jedná jen o povyk kvůli půlhodině v jediný restauraci. Jak (často) říkám: ,,v jednoduchosti je síla“! Je to kapku jinej film o cestování v čase. Kapku jiná sci-fi než jsme zvyklí. Neříkám, že je to geniální, ale vtipné, zajímavě udělané, bez nutnosti ,,babrat“ se v tom, jestli ,,motýl nebo rostlina nebo dotek“ – znáte to. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Vím, že Star Trek a Star Wars jsou rozdílné filmy. 2.) Zajímá mě, jak se bude cestovat časem za 150 let. 3.) Chci vědět všechno o cestování časem a bojím se na to zeptat. PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ * ()

misterz

Tak toto dielko som si vyslovene užil. Cestovanie v čase a časové paradoxy je moja srdcovka čo sa týka sci-fi. A to, že to bolo prepletené s veľkou dávkou humoru je ďalšie veľké plus. Výprava bola slabšia a vizualizácia skôr ako v nejakej inscenácii, ale našťastie herci celkom ušli a tak to dorovnali. Len škoda, že to bolo také krátke, bavilo ma to a určite by ma to bavilo ešte ďalšiu aspoň polhodinku. Bolo by viac akcie, viac motaníc v časových paradoxoch a viac zábavy. 80/100 ()

• Ve scéně, kdy má Ray (Chris O'Dowd) říci své vysněné povolání, odpoví "Time Lord". Jde o rasu ze seriálu Pán času (od r. 2005), ve kterém se objevil v epizodě „Shakespearův kodex“ jako William Shakespear Dean Lennox Kelly, který zde hraje Peta. (mi-ib)
  • Grafika úvodních titulků je cílenou parafrází na filmového Supermana. (curfew77)
  • Když je ve filmu podruhé záběr na zdevastovanou hospodu a mrtvé osoby, můžeme si všimnout, že majitel hospody (Nick Ewans) bez problémů dýchá, i když už je po smrti. (VelkejViktor)