It's Always Sunny in Philadelphia

• USA It's Always Sunny in Philadelphia (viac)
Rozhovor 2 - Rob McElhenney, Glenn Howerton
USA, (2005–2023), 61 h 5 min (Minutáž: 18–43 min)

Charlie Day, Rob McElhenney, Danny DeVito, Glenn Howerton, Kaitlin Olson, Jaimie Alexander, Autumn Reeser, Kristoffer Polaha, Ted Rooney, Sabrina Machado (viac)

Štyria kamaráti Charlie, Mac, Dennis a jeho sestra Deandra prevádzkujú útulný írsky pub Paddy's vo Philadelphii. Žiaľ, biznis nejde podľa predstáv a existencia krčmy je neustále ohrozená. Obchodné ťažkosti vystavujú skúške aj priateľstvo štvorice. A akoby to nestačilo, na scéne sa zrazu objaví Dennisov a Deein otec Frank. Aj keď sa súrodenci kedysi zaprisahali, že s otcom už nikdy neprehovoria, on sa nedal odradiť a bez ďalších okolkov sa presťahoval k Charliemu. Kamaráti vynikajú tými najhoršími ľudskými vlastnosťami. Sú sebeckí, chamtiví, nečestní, leniví, arogantní, pomstychtiví, pokryteckí, samoľúbi a manipulatívni. Radi vykonajú akékoľvek svinstvo bez najmenších výčitiek svedomia. Každý deň niekto z nich vymyslí zákerný plán, aby sa osobne obohatil na úkor ostatných. Veď čo iné je zmyslom života? Nik nezaváha, keď môže podraziť, okradnúť, oklamať či vydierať blížneho svojho, alebo sa mu sladko pomstiť. Najlepšou zábavou je úprimné potešenie z nešťastia druhých. Všetci zbožňujú sprisahania proti celému svetu a tešia sa z osobného zisku. (TV JOJ)

Rozhovor 2 - Rob McElhenney, Glenn Howerton

lakikaki

Čo si nedovolia hrané seriály, dovolia si niektoré animované. Presnejšie povedané, niektoré animované a It's Always Sunny in Philadelphia. Tento seriál neprekračuje žiadne hranice, pretože žiadne hranice nemá. Nech vás napadne čokoľvek nekorektné alebo spoločensky odsúdeniahodné, Sunny o tom má epizódu. A ak nemá, tak bude mať. A postavy… Ó, tie postavy! Nenávidím ich. Sú to pokrytci, ignoranti, klamári, idioti a neviem čo všetko ešte. Tupí hajzli. Milujem ich. Chcem byť ako oni. Chcem byť s nimi v gangu. Chcem mať Charlieho za najlepšieho kamaráta. Nenávidel by som ho, ale aj tak chcem. Určite poznáte význam slovíčka „najlepší“ v zmysle, že niečo nie je naozaj najlepšie, že to nie je ani bezchybné a že to možno nie je ani dobré, ale predsa je to „najlepšie“? Tak presne taký je tento seriál. Najlepší. ()

Subjektiv

Bohužel žijeme v době, v níž se použití termínů politická korektnost/nekorektnost rozbujelo v takové míře, že se pomalu dostáváme ze stavu, v němž být politicky nekorektní je u určitých skupin obyvatelstva prostě módní, do stavu, v němž být politicky korektní je politicky nekorektní. Jednou třeba přijde čas a lidé budou moci prostě říci svůj názor, aniž by bylo nutné ho označit těmito nálepkami (hrůza, i já sám to občas dělám, tak mě tahle doba dostala). Dokud je to ovšem pouze módní, budou zřejmě vznikat i seriály jako je It's Allways Sunny in Philadelphia. Z IASP cítím v podstatě nulovou snahu o tvorbu umění, mírnou snahu o vyjádření se k (věčně) aktuálním společenským problémům, vcelku velkou snahu rozhýbat divákovu bránici, ale především pak snahu po zaplnění určitého segmentu trhu právě tak, jako jiný segment zaplňuje a jiný divácký požadavek plní Přátelé. IASP nabízí stejně ploché a schematické postavy, jen trochu jiného charakteru - namísto uječených, přecitlivělých objímačů, poctivou blondýnku obklopenou hajzly, primitivy, podvodníky, sraby a ubožáky, kterým žádná špatnost není cizí, jen když přijdou k prachům a pichu. Z toho samozřejmě vzniká celá řada více či méně komických situací, mně naštěstí sedících o malilinko víc než ty, které prožívá Joey, Rachel, Monica, Chandler, Phoebe a Ross. Světlejší výjimku pak tvoří ty, které trochu zesměšňují tu neustálou "výchovu k dobrému občanství", jež je v masmédiích téměř všudypřítomná. Ale pozorný pohled odhalí, že IASP se jen tváří, že k tomuto proudu stojí v opozici. Ve skutečnosti je jen křiklavější, uřvanější a mírně originálnější součástí téhož. A nyní si můžete celý předchozí text škrtnout a vzít na vědomí fakt, že mé hodnocení, silné ***, odráží jen míru toho, jak jsem se při sledování seriálu smál. ()

Drnqonovic

Banda absolutních zmrdů dělá amorální a sobecká rozhodnutí, která (naštěstí!) ke konci nezůstane nepotrestána. Zatímco první série se teprve rozjíždí, druhá, s příchodem Dannyho DeVitta nabere hned v úvodu grády a nezpomalí. Dělají si prdel ze všeho, od černochů a gayů počínaje, až po postižené a umírající děti konče. Každá alespoň trochu sympatická postava je nakonec rozemletá na prach a že by na konci epizody ostatní dospěli k nějakému morálnímu závěru? Kdepak! Seriálu by možná slušela trošičku delší stopáž a některá témata nejsou úplně dotažená do konce, ale to jsou jenom takové maličkosti. Rozhodně se divím, že tuhle nekorektní a hrubou zábavu sleduji na Disney+. Paráda! ()

Pajky3

1. série Že bych zase po letech narazil na seriálový klenot, který se mi vyhýbal? Se sledování jsem začal v okamžiku, kdy se chystá 12. série a prvních sedm dílů slupnul jako nic. Stanice FX už mě zaujala několika komediemi (The League, Archer) a tahle jede přesně ve stejném duchu. Bez servítek, bez morálního poučování a bez nudy. Pobavil jsem se každou epizodu a to jsem si teprve zvykal na postavy, jsem zvědav, co předvedou dál. A nevím proč, ale ta znělka mi zní moc vánočně. 2. série A druhá série přináší na scénu novou postavu pro partu. Objevuje se Frank, otec Dee a Denise, který je možná ještě ujetější a bizarnější než zbytek skupiny dohromady. A bavil jsem se ještě o něco víc něž předtím. Bar U Paddyho se zapsal na místa, kam se rád vrátím. Už teď se těším na další díly... 3. série Parta je vážně hodně uřvaná a díky tomu se nedá sledovat několik epizod v zápřahu. Vždy si po pár epizodách musím dát pauzu, abych se vrátil do normálu. Tady se to vážně žene do velkého extrému a i když je to vtipné, tak kolikrát to nevyjde úplně skvěle. ()

Zik2

Po první sérii trochu zklamání. Nekorektní a černohumorné to je hodně, ale to samo o sobě neznamená vtipnost - tenhe seriál ne že by nebyl vtipný, ale zdaleka ne tak, jako třeba South Park nebo Family Guy. Postavy jsou vtipní outsideři, ale s výjimkou Sweet Dee si je dost těžko oblíbíte, narozdíl třeba od postav IT Crowdu. Není to úplně špatné, ale špička to není - uvidíme po druhé sérii. ()

Galéria (1 507)

• Danny DeVito byl při natáčení druhé řady k dispozici pouhých 20 dnů, během nichž musel natočit 10 epizod, ve kterých se objevuje. (D3VIL)
  • Rob McElhenney a Kaitlin Olson jsou od roku 2008 manželé. (D3VIL)

Minecraft má režiséra

Minecraft má režiséra

22.07.2015

Svět šílí z animovaných kostiček. Tedy alespoň ten herní, populární Minecraft totiž minulý měsíc překročil 100 milionů registrovaných uživatelů. Dokonce má i vlastní velké akce (nedávno se v Londýně… (viac)