Píše sa rok 1858. Vojna medzi bielymi osadníkmi a pôvodným obyvateľstvom Ameriky pretrváva už niekoľko desaťročí. Trojdielna miniséria sleduje osudy dvoch členov dobrovoľníckej jednotky známej ako "Texas Rangers". Jej úlohou je chrániť farmárov pred nájazdmi bojovníkov kmeňa Komančov, ktorí chcú späť nielen svoje územie, ale aj svoj spôsob života. Augustus "Gus" McCrae (Steve Zahn) a jeho priateľ, mlčanlivý Woodrow F. Call (Karl Urban), sa vydávajú zachrániť svojho vodcu, vojnového hrdinu menom Inish Scull (Val Kilmer) z rúk mexického banditu Ahumada (Sal Lopez). V meste Austin na Gusa čaká dlhoročná láska Clara (Linda Cardellini), kým Woodrow trávi voľné chvíle u miestnej prostitútky Maggie (Elizabeth Banks).

Autorom knižnej predlohy je Larry McMurtry, nositeľ Pulitzerovej ceny, príbeh je zároveň prequelom k známej televíznej minisérii LONESOME DOVE z roku 1989, kde sa v hlavných úlohách objavili Robert Duvall a Tommy Lee Jones. (ČSFD)

Diwebrain

Poslední díl trochu zkazil celkový dojem. Podle mě je výrazně slabší než předchozí. Pořád tam sice něco řeší, ale vlastně se nic neděje. Ale jinak je to dobrý seriál. Kladně hodnotím výkony Zahna, Urbana i Kilmera. Zase až na poslední díl jsou jejich postavy sympatičtí hrdinové, kteří se dají rychle oblíbit. ()

Yardak

Westernová minisérie Comanche Moon by měla ještě být doplněna o podtitul Texas Rangers v 19. století.:)) Hlavní herci (Zahn, Urban - Karl se do westernu hodí, snad se v nějakém ještě objeví) jsou fajn. Z vedlejších postav jasně kraluje Val Kilmer, který po dlouhé době dostal "neotřelou" roli a jeho zpodobnění je famózní! Škodou je, že příběh s indiány spadá pouze do rámcového vyprávění. Také se zbytečně moc řeší milostné vztahy hlavních postav místo toho, aby jsme viděli pár přestřelek navíc! Očekával jsem kvalitu jako měl seriál Na Západ (2005), ale bohužel Comanche Moon je o něco slabší. Ještě 4. PS: Autoři mají velké plus, že poukázali na kovbojskou rozporuplnost z pohledu inteligence. ()

Morholt

Průměrná westenová minisérie s nadprůměrným obsazením. Hlavní dvojice Zahn-Urban potěšila, ale nemít v závěsu vynikajícího Kilmera s rolí psanou snad přímo pro něj, obávám se, že by to neutáhli. Pochopitleně tu nesměli chybět ani Wes Studi a August Schellenberg a v prvním díle dokázala lézt nádherně na nervy Rachel Griffiths. Kvalitativně Comanche Moon sice na poslední seriálové westernové pecky nedosahuje, ale rohodně udělá radost. 70% ()

VanillaIce

V rámci televizní produkce (CBS) mírný nadprůměr. Potěšil Val Kilmer (jeho blecha a narážky na vlastní ženu jsou vážně vtipný). K indiánským hercům- poslední role Floyda Westermana, Wes Studi si poprvé zahrál ve filmu Komanče, což je jeho vlastní kmen, Adam Beach se bohužel v seriálu chová jako debil a hraje jako debil (doufám, že jen kvůli režisérovi), David Midthunder v pohodě, August Schellenberg jediný mluví v seriálu normálně.... :-) ()

fabecc1222

Před časem jsem viděl Osamělou holubici, a dost mě teda překvapilo, že tato série je s ní nějakým způsobem propojena. Ok, v jednom díle je Holubice zmíněna, a dokonce jí i hlavní protagonisté krátce navštíví, ale to je tak vše...  Jinak průměrná westernovka, těžící z dobrého obsazení, ale celkový dojem kazí hlavně třetí díl, který poskočí v čase o několik let dopředu, a rozjede si vlastně úplně novou dějovou linku. První dva díly by bohatě stačili. ()

• Natáčení probíhalo v roce 2007 například v exteriérech u Santa Fe v Novém Mexiku (Lynette)