Velká akce. Dobrá zábava. Skvělý film! Malí válečníci je opravdu ohromné dobrodružství. Seznamte se s elitním komandem - postavičkami jako dělanými pro akci. Ze svých krabic utekly společně s Gorgonity, dobrosrdečnými, ale podivně vyhlížejícími bytostmi. Právě teď se jim teenager Alan Abernathy pokouší pomoci a také chce zachránit dívku svých snů. Podaří se mu to dříve, než bude celé město vzhůru nohama? (Universal)

Bauer

V levém rohu jsou Gorgonité. Příšerky odněkud z neznáma, ale prý jsou z Gorgonu, což asi nikdo neví kde je. V pravém rohu je Chip Hazard se svými vojáky. Bude to velká bitva, kdo asi zvítězí? Když to napíšu takto, tak si každý bude myslet, že jde o nějaký sci-fi akční film. Ano, o sci-fi akční film jde. Jenže je zabalený v rodinném balení a Gorgonité a Chip Hazard a jeho vojáci jsou hračky, kterým byl implantován armádní procesor, který z těchto hraček udělal super zabíjející hračky. Tento film je bezesporu originální a navíc nabízí i slušnou dávku humoru. Najdeme i slušné odkazy na některé slavné válečné filmy. Jen teda nevím, jestli je to vhodné pro děti. Přeci jen smrt v drtiči na odpadky je docela burální a to i když jde o hračku. Všechny hračky mi byli sympatické, ať už šlo o monstra nebo o normální vojáky. Navíc Chip Hazard je stylový voják, kterému hrozně dobře padne hlas Tommy Leeho Jonesa. Konec filmu (zhruba posledních 30 minut), byl dost akční a možná až moc. Z herců docela potěšil mladý Gregory Smith. Ovšem Kirsten Dunst se mi nelíbila jak ve Spider manovi, tak ani tady. A to myslím vzhledově a ani její výkon mně neoslovil. Každopádně, takhle nějak si představuju komedii! ()

D.Moore

Joe Dante v roce 1998 natočil film přesně ve stylu svých nejlepších snímků z let osmdesátých. Namísto Gremlinů ovšem tentokrát na obrazovce řádí členové Elitního komanda a Gorgonité, namísto jednoho potrhlého hypochondra z Vnitřního vesmíru jsou tady hned dva potrhlí (a velice trapní) vědátoři, a jedno typické americké předměstíčko dostane zabrat o dost více než ve finále "The 'burbs". Malí válečníci mohli být ještě lepší podívaná, kdyby scénáristé neodbyli lidské postavy a neudělali z většiny z nich nesympatické pitomce. Takhle film doslova a do písmene zachraňují špičkové triky ILM a studia Stana Winstona, Danteho cit pro nadsázku a schopnost proměnit i zdánlivě tak naivní situaci, jakou je útok armády hraček na obydlený dům, v naprosto strhující událost. Že mu s tím opět pomohl Jerry Goldsmith (a že se pánům jejich bohužel předposlední spolupráce opět vydařila), o tom snad psát nemusím. ()

tron

Ako z osemdesiatych rokov. Až na to, že tieto potvorky nie sú také podarené, ako boli t.č. Gremlini s Kritermi. Vykreslenie zaspatého mestečka sa Danteovi (Piraňa) podarilo, Spielbergov DreamWorks sa postaral o politicky nekorektný humor... ale nejako som sa nebavil. Pripadá mi to ako vyvolávanie duchov. Je chvályhodné, že ujo Steven ide proti súdeniu na prvý pohľad (t.j. zlí sú mariňáci a škaredí harryhausenovskí Gorgoniti kladní), ale je to len priemer. Priemer s Kirsten Dunstovou (Interview s upírom, Džumandži). ()

parabellum

Musím se přiznat od filmu jsem nečekal vůbec nic a spiš jsem k němu byl donucen a hle nakonec mě příjemně překvapil. První půlka filmu se pomalu vlekla ale pak přišla velmi podařená hračičská akce za kterou by se nemusel stydět válečný filmek. Několikrát jsem se báječně zasmál a kdyby mě bylo o pár let míň, byl by to jeden zmích oblíbených fimů. Prostě všem klukům co si radí hrají s vojáčkama nebo na vojáčky tento filmek doporučuju:)) ()

Pulper

Zábavné béčko dělající si legraci z americké nabubřelosti, vehementně propagovaného militarismu a teorie, že peníze vyřeší vše. Poklona autorům triků. Jejich kvalita je obzvlášť patrná ve scénách jako souboj hlavního záporáka a klaďase na sloupu elektrického vedení a masakr desítek vojáčků sekačkou na trávu :-) ()

• Jeden z tvůrců hraček má přezdívku Gizmo. Stejné jméno nesla i jedna z příšerek ve filmu Gremlins (1984), který rovněž režíroval Joe Dante. (Campbell)