Prodloužený víkend

(festivalový názov)
  • Austrália Long Weekend
Thriller / Horor / Mysteriózny
Austrália, 1978, 92 min

Tento eko-horor pojednává o mladém manželském páru. Peter a Marcia se ocitají po Marciině potratu v krizi. I když si Peter není zcela jistý, jestli bylo dítě jeho, má pořád snahu manželství zachránit. Dostává brilantní nápad. Odjedou kempovat na pláž Outback, kde na míle daleko není žádná civilizace. Když se manželé po mnoha šarvátkách dostanou na určené místo a utáboří se, začnou se dít podivné věci. Okolní příroda a zvířata na ně působí divně a agresivně, a to je teprve začátek. (Chatterer)

darkrobyk

Kdybych neznal remake z roku 2008, zřejmě bych hodnotil výše. Oba filmy jsou až na detaily téměř totožné. Matka Příroda se mstí dementnímu páru před rozvodem, který se chová proti všem pravidlům správného zálesáka. Jen v remakeu se mi více líbila příroda. O horror vůbec nejde, není se čeho bát. Spíše zneklidňující drama, co dopadne dobře k úlevě diváka. Ano, jiný konec si snad ani představit nelze... ()

bassator

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - MIDNIGHT SCREENINGS: OZPLOITATION - Půlnoční filmy: Ozploitation (Long Weekend / LONG WEEKEND / Prodloužený víkend) - Kdyby bylo obsazení hlavní hrdinů jiné třeba bych hvězdičku přidal, ale koukat na nesympatické herce a jejich přehrávání mě vůbec nebavilo... - 8. 7. 2010 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 20% ()

petero

Po výbornom remaku som sa dopracoval aj k originálu a musím uznať že ten je ešte lepší. To tajomno remaku je tu podané jasnejšie v prospech uvedomenia si o čom vlastne LONG WEEKEND je. Tá konfrontácia mestského človeka a divokej austrálskej prírody je tu podaná jasnejšie a k depresívnosti prispieva hlavne nepríjemný zvukový doprovod gradujúci v extrémnych situáciách. Remake je inak presnou kópiou originálu. Výborný film, škoda že tak neznámy. ()

DwayneJohnson

Mít tak trošku nefunkční vztah a ještě jet jen tak ve dvou na výlet kamsi do neznáma? Tomu já říkám čiré bláznovství. I když se, aspoň že začátku oba dva snaží, nakonec je to dostane oba. Pomalu, ale jistě se sžíravě dusná atmosféra přežene a naklepe je jak to nejjemnější, telecí masíčko. Ze začátku zlehka, na konci důkladně. Ps. kdybych měl za manželku Briony, skočil bych pod vlak, nebo bych zvolil nějakou jinou, dobrovolnou smrt. Ušetřil bych si pro sebe aspoň pár dnů v nebi navíc. ()

Bloody13

Stačí zabít pár zvířat, rozbít několik flašek a máte zaděláno na průser. Stejně jako ústřední pár, který se za větší počet prohřešků proti přírodě bude za svoje činy zodpovídat. Z australské divočiny se stává peklo, co pomalu a nenápadně stahuje smyčku kolem krku obou hrdinů... Hodně slušná podívaná spadající do subžánru ozploitation, jejíž největší devizou je parádní atmosféra. Tentokrát za ní nestojí jen hudba, ale především spousta divných zvuků, co v několika momentech doslova zatápí pod kotlem. Obzvláště v poslední třetině, kde se úplně přestane mluvit. Herecky je to slabší, ale zas to vynahrazuje kamera, která hrdiny často sleduje skrz křoví a vyvolává tak pocit neustálého nebezpečí. Působivé... ()

• Roli Petera měl původně hrát George Mallaby. (Chatterer)
  • Režisér Colin Eggleston namluvil hlas Marciina milence v telefonu. (Chatterer)
  • I když byla představitelka Marcie Briony Behets vdaná za Colina Egglestona, nebyla jeho první volbou do hlavní ženské role. (Chatterer)