Ničivá zuřící superbouře zvedá v oceánu úděsnou vlnu a příroda hodlá lidstvu připomenout, kdo tady stále ještě vládne. Místem jejího úderu se stane východní pobřeží Velké Británie, kde ústí do moře i řeka Temže. Miliony Londýňanů i ostatních Angličanů jsou ve smrtelném nebezpečí. Inženýr Rob Morrison, jemuž propůjčil tvář oblíbený, z Trainspottingu známý, rodák ze skotského Glasgow Robert Carlyle, má jen několik hodin na to, aby se pokusil odvrátit největší tragédii v dějinách Albionu a totální devastaci hlavního města. Ve spolupráci se svou bývalou manželkou Samanthou, specialistkou na budování zátarasů, a otcem Leonardem se jako poslední voják na stráži vydá vstříc vlnobití, jež nejde zastavit. I kdyby vznikla ta nejlepší bariéra na světě, otázka nezní, zda vlna Londýn zasáhne, ale kdy se tak stane. Vedlejší role ve dvoudílném nervy drásajícím katastrofickém thrilleru z roku 2007 patří Kanaďance Jessalyn Gilsigové a Tomu Courtenayovi. (oficiálny text distribútora)

lennyd

Ničivá povodňová vlna tentokrát nemíří na žádné americké město, ale přímo doprostřed Londýna. Povodňové bariéry na Temži takové množství vody nemohou zvládnout, a voda se rozlévá po celém městě. Inženýr Rob Morrison (Robert Carlyle) se svým otcem a bývalou manželkou má ale plán - vypustit blízké přehrady, a se správným načasováním s odlivem odvrátit vlnu zpět do moře. Vše ale vyžaduje přesné načasování ... Potopa má všechny znaky televizního (a bohužel evropského) filmu, což je vidět od první minuty. Vizuální triky (minimálně v první polovině nic moc), dialogy otřesné (fakt mne iritovala šéfka protipovodňového týmu, co každých deset vteřin řvala "že potřebuje kamery"), hromada nesmyslů (i v takové bouři fungovaly všechny kamery, a dokonce i s nočním vidění) a spousta filmových klišé (ve chvíli, kdy čekáte, že by se něco mělo stát, tak se to s nejvyšší pravděpodobností odehraje). Naštěstí má film i spoustu pozitiv - k nim patří docela zajímavé záběry v druhé polovině filmu (zatopený Londýn), herecký výkon Roberta Carlyle a hlavně nádherná hudba Debbie Wiseman... ()

AdamesWWE

[7.5/10] Slušne podaný a nenápadný katastrofický film. Takéto katastrofické námety mám rád či už ide o deštrukciu mesta vodou alebo monštrami, páči sa mi tento žáner a tento film sa mi tiež dosť páči. Videl som ho viac krát, zaujímavé postavy, dobré efekty, pekné zábery, miestami aj napätie, atmosféra chýba, ale motivácia postávam určite nie. I ked´ je to dosť dlhý film ale nenudil som sa, ale tá záverečná hodina mi prišla trošku nafúknutá, finále mohlo byť strhujúcejšie, ale aj tak som spokojný. Vydarený snímok. ()

Vědma

Katastrofické filmy miluju, ale proč proboha nikdo nenatočí nějaký dobrý? Když byla ta úděsná vlna, tak jsem si asi odskočila, takže jsem ji neviděla. A někdo by měl říct scénáristovi a režisérovi, že u tohoto žánru není nejdůležitější řádění živlů, ale postavy, které si divák musí oblíbit, a o které se musí bát a to tedy tady byla opravdu katastofa a ne nějaká záplava. ()

Praxis

Tak efekty jsou dobrý, ba dokonce výborný (áčkové triky v béčkovém filmu), ale herecké - neherecké výkony a vlastně všechno ostatní je tragédie. Proč všechny katastrofický filmy vypadaj přesně takhle?? proč se všechny postavy chovaj tak nelogicky (skok do rozbouřené Temže je jen drobností). Proč to vypadá tak dementně??? Proč se na takovou hovadinu dívám??? ()

Quendi

A mně se to, přátelé, kupodivu nezdálo blbé. Oproti očekávání musím vyzdvihnout velmi slušné herecké výkony, obzvlášť samozřejmě Carlylův. Fascinující ovšem bylo, jak si Rob na začátku filmu roztrhne nohu a absolutně nikdo tomu až do konce nevěnuje žádnou pozornost(čili mi nějaké uniká, proč to tam vlastně bylo. Nebo snad že by bylo něco víc v té delší verzi?...). Trochu mě zarazil soundtrack, který čítal celkem dva, střídavě se opakující motivy(sice povedené, ale...). Jinak mě to ničím neurazilo, a i když se to ke konci už docela táhlo, tak jsem to bez problémů ukoukala a vlastně z toho mám poměrně dobrý pocit. Asi jsem ráda, že jsem koukala na kratší verzi, nedovedu si představit, co do té delší nacpali. ()

• Použité boli aj archívne zábery z dediny Boscastle. (Mihail123)
  • Natáčaný v Londýne a v Južnej Afrike. (Mihail123)
  • Lokácie v Kapskom meste boli použité na cestu Whitehall, škótske pobrežie a Londýnske metro. (Mihail123)