Přes americké hranice proudí statisíce legálních i ilegálních uprchlíků, kteří se chtějí zachránit před důsledky nukleární války v jejich zničené vlasti. Guvernér státu Idaho Farley však podlehne nepřehledné situaci a sáhne ke krajnímu opatření. Zavře hranice, a vyvolá tak krizi, která dosáhne až do Bílého domu. Obyvatelé se rozdělí na dva tábory a vedle politiků, novinářů a fanatiků všeho druhu do nečekané druhé občanské války vstoupí i nejrůznější etnické skupiny a menšiny. Navíc vydavatelský gigant News Net vyšle do éteru zprávu, že se blíží vojenské oddíly sousedních států. (oficiálny text distribútora)

Gallienus

Film je sice satira a nadsázka, ale v dnešní době politické korektnosti stojí za vidění. V době uvedení to nebyl žádný velký hit, ale tvůrcům se z jejich dílka podařilo vytvořit nadčasový filmový skvost. Položme si otázku, co by se stalo, kdyby nějaká země použila vojenskou sílu a odmítla převzít na svém území uprchlíky... Vedlo by to k rozkolu našeho politického a právního systému v Evropě? ()

cross

Skvělá politická satira! Hvězdné druholigové herecké obsazení, neskutečně vtipné dialogy a scénář, ze kterého mrazí. Pro mě veliké překvapení a zároveň úžasná zábava. Uznávám, že konec je už trochu přehnaný, ale i tak klobouk dolů, protože takhle nějak si představuji, že světu vládne Bush (Cože? Jací Indiáni? To jim nemůžete dát nějaké kasíno, aby dali pokoj?:) ()

Goldbeater

Politická satira z produkce Barryho Levinsona, jež je dnes stejně aktuální, jako byla před dvaceti lety. A myslím si, že do budoucna bude stále aktuálnější. Nemá to sice od začátku do konce úplně soudržný tón - z krotké komedie se to mění v poměrně silně výstražné drama, přesto to diváka strhne zejména díky skvělému obsazení (ani nechci žádného z herců zvlášť vyzdvihovat, celý ansámbl je zkrátka super). Režisér Joe Dante se údajně nechal slyšet, že tento televizní snímek pokládá za svůj nejlepší režijní počin a zdejší herecké obsazení bylo to nejlepší, s jakým kdy pracoval. ()

honajz2

I kdyby to byla ta nejtrefnější satira na světě, tak by mě v tomhle Danteho podání fakt nebavila. Nevím, čím přesně to je (asi tím, že to vypadá až moc televizně), ale dlouho jsem se do toho dostával a dlouho to šlo dost mimo mě. Ona to jinak není špatná satira, některé prvky to popisuje skvěle (třeba moc médií nebo to, že u každé velmoci stačí málo nebo něco blbě formulované celému lidu a vše se může rychle zhroutit), ale není to tak silné ani hluboké jako Vrtěti psem nebo Dr. Divnoláska (což jsou filmy, které, jak se koukám, jsou tu k tomu přirovnávány nejčastěji a naprosto chápu proč) a navíc to celé Dante dost pokazil formou, kterou neuměl správně podat (avšak myslím si, že Watkins by to zvládl značně lépe) a tak je opravdu nudná, což je škoda, protože na scénáři je vidět, že Dante věděl, co s tím chce a kam to celé chce vést. Ono je to ale také tím, že Dante nikdy nebyl víc než jen docela zručný řemeslník a v jeho novějších dílech už ani to a tohle by odpovídalo spíš té jeho novější éře. Takhle se ale nedivím tomu, že to tak zapadlo a nikdy nezískalo slávu... Slabé 3* ()

kubas369

5/10. Na satiru, to není vtipný a na vážné drama to není, až na posledních 10 minut, vážné. A i těch posledních 10 minut je trapně křečovitých. Naprosto zbytečný film, který má svoje myšlenky, i dnes více než relativní, bohužel s tím vůbec neumí pracovat.  Celkově naprostá filmová křeč, kterou nezachrání ani účast herců jako Ron Perlman nebo James Earl Jones. ()

• Natáčení probíhalo v americkém Los Angeles. (Terva)