Režisér Igor Chaun nahlíží ve své trochu zvláštní a trochu pohádkové komedii na vážné téma z úplně nečekané strany a Miroslav Táborský s Veronikou Freimanovou mu v tom s chutí pomáhají. Sebevrah se málokdy sejde se sebevrahem, ale když už se to podaří, je to hezké setkání. Mohou si otevřeně, bez příkras a zbytečných konvenčních úvodů svobodně promluvit o svých zpackaných životech. Nemusí lhát, nemusí mlžit, nemusí se snažit udělat na druhého dojem. Vždyť teď už je to stejně jedno, za chvíli to budou mít oba za sebou. Oba jsou zkušení, vědí o co jde - vždyť už to několikrát zkoušeli. Nikdy se to sice nepovedlo, ale teď to vyjde, jsou na to přece dva. A kdoví, protiklady se přitahují a v blízkosti smrti se může objevit i láska. (oficiálny text distribútora)

Karlos80

Už obsazení tohoto filmu nebylo vůbec špatné a následné jednotlivé scény už po prvních záběrech kamery na Miroslava Táborského, který spadl po strčení nějaké obtloustlé ženské s párkem v hubě ze schodů dolu, a po větě to je ale skurvenej svět kdy se chce následně filmový Lukáš (Miroslav Táborský ) oběsit, jsem si řekl kurva to by mohlo stát zato. Sice je to velice nepravdivej film, ale víceméně přesně zapadající svým tématickým celkem jisté beznaděje do dnešní doby. Pavlata v roli snad nějakého tuláka později výpravčího a nakonec přimáře, opět výborný a tajemný. Snímek který pro svůj humor ve věcech morbidních, vážných i tragických i ve své občasné hravosti je ve skutečnosti stejně jen takovou velice chaotickou pohádkou plnou zmatků s vždy neuskutečnitelným a s nějakých důvodů nesplněným koncem. Tento film je opravdu nenáročný a víceméně nepravděpodobný, ale i tak nikdy nevíme, jaká kouzelná překvapení má pro nás život připraven. Jen by mě zajímalo, nebo jen se nechci dočkat toho kolik se najde s prominutím slabomyslných de.ilů kteří budou chtít podobně skoncovat se životem a již zítra to budou třeba s veselím napodobovat ! Ten konec po výbuchu domu v nemocnici opět s Pavlatou jako primářem, a následné vyprávění o nějakém pečení a receptech byl opravdu divnej, a já mu nějak neporozuměl. Ale i tak za 3*. ()

Jizni Tlapa

"A neskáču z blbýho místa?Do protisměru nemůžeš, viděli by ti do ksichtu a viděsil bys je!" Černá komedie, kde jediným imaginárním nosníkem je scénář, který se může pyšnit několika kvalitními "seky" a M.Pavlata, kterého zde můžeme vidět v trojroli ztvárňující rozlišné povahy třech (zdánlivě nesouvisejících) postav. Vše ostatní (kamera, M.Táborský, V.Freimanová, hudba, střih a příběh) je na hranici průměru. Poctivých, a však rozhodně né-přesahujících 50%! ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +občas vtipné, nenáročné, naštěstí krátké, Pavlata v trojroli -slabší děj, občas zdlouhavé, příběh málo uvěřitelný/// Trošku úsměvný filmík, ve kterém se mi líbila Veronika Freimanová a záhadný Michal Pavlata (poznal jsem ho hlavně po hlase). Hudba mírně nadprůměrná, stejně jako prostředí a herecké výkony. Největší problém je, že mi film nic nedal a navíc Miroslava Táborského v této poloze jsem už viděl kolikrát. Jinak pohoda./// Celkem 61%/// ()

topi

Ze začátku jsem si říkal, že to vypadá slibně, Táborský je perfektní, první pokus o sebevraždu selže, potká podivnýho bezdomovce v roli výbornýho Pavlaty, kterej se dále pak zjevuje v dalších rolí - to mystično mě tam nějak nesedělo. Všechno zatím odsýpá dobře do té doby, než se dostane do domu Freimanové, která zrovna páchá sebevraždu v troubě na plyn. A od této chvíle začíná jedna trapná scéna za scénou, Freimanové to absolutně nevěříte, že by se chtěla zabít, je to prostě všechno hrozně přehnané. Tak oba napadne, že by se mohli zasebevraždit spolu a to už se chytám za hlavu a říkám si, proč se to tak muselo zkurvit. Lehnou si na jiné koleje, po kterých vlak samozřejmě nejede, pak si jdou jakože naposledy zapíchat pod strom, kde naleznou viset tlustou mařku, která samozřejmě ještě dýchá, tak ji zachrání, říkají jí proč si bere život, že to je blbost, to už jsem měl fakt dost a ten konec, to bych nejradši poslal do odpadu.Ale za ten slibnej začátek hodně slabý 2**,když si uvědomím, vzhledem k tomu, jaký ještě hroznější trapárny se ted točí. A Táborský s Pavlatou byli dobří, ale ta Freimanová byla fakt hrozná. ()

Vejrrr

Na tenhle smímek pozor... Je tak pohodovej, že by se vám spáchání sebevraždy mohlo zdát jako celkem fajn způsob, jak trávit nedělní odpoledne :) Melodie filmíku vážně příjemná, trochu mi to připomínalo ony věčné bakalářské povídky... Jen doufám, že tohle není podle skutečné události... :) Ale to moc v úvahu nepřipadá, protože to je napěchovaný až pod strop nadsázkou a absurditou. ()

• Ve filmu je vesnice Andělská Lhota, ta ve skutečnosti neexistuje. (M.B)
  • V jedné ze scén Veronika Freimanová pronese, že vlak jede po vedlejší koleji. Na trati je ale kolej jen jedna. (M.B)