Pohádka o tvrdohlavém princi a neméně zatvrzelém děvčeti, v jejichž vztahu sehraje důležitou roli drobná příhoda z dětství. Vtipná Sorfarina však nakonec prince přesvědčí o tom, že je pro něj tou nejlepší manželkou, a tak pohádka přece jen končí šťastně. Titulní roli hraje Michaela Kuklová, italsky temperamentního prince si zahrál Mário Kubec, jako královské rodiče uvidíme Janu Preissovou a Petra Štěpánka, otce Sorfariny hraje Petr Kostka. (Česká televize)

Lilith03

Mária mám v pohádkách hrozně ráda a pohádky Vlasty Janečkové mě moc baví, mají své kouzlo. Jsou neotřelé, originální, zábavné a sice přehrané, ale dělá to z nich jedinečnou podívanou a konkrétně tahle pohádka byla v mém dětství jedna z nejoblíbenějších a vůbec se tomu nedivím. Vtipný princ, krásná Sorfarina, je to vtipné, neotřelé, nehraje si to na nic dokonalého a je to prostě super. Fajn herecké obsazení, Michaela Kuklová je mi sympatická a Štěpánek ten se pro pohádky vyloženě narodil. ()

otík

Klasická studiová pohádka o namyšleném princi, který si vybere za nevěstu královskou zahradnici. Chce po ní však omluvu za pohlavek, který mu v mládí dala. Budoucí královna je však také tvrdohlavá a tak se mu nechce omluvit. Proto je zavřena do hladomorny a princ odjíždí do světa. V hladomorně si však zahradnice dlouho nepobude, neboť královští rodiče ji pustí. Pak začíná podivný a zdlouhavý koloběh příhod, kdy se princ se svou budoucí ženou shledává v podobě krásných dam se kterými má dítě, aniž by přiznal, že doma má vlastně snoubenku. No bylo to hodně zmatené i zdlouhavé, posledních 10 minut už bylo k uzoufání. Chtělo to zkrátit na tradičních 50 minut a bylo by to i za 60 %. Holt smůla. Hudba: Vadim Petrov ()

Stanislaus

Obě hlavní postavy by si mohly podat ruku, co se umíněnosti a tvrdohlavosti týká, i když je pravda, že vzhledem k příhodě z dětství byla v právu Sorfarina nad princem. Film jsem spíše než jako pohádku vnímal jako jakousi převlekovou, ztřeštěnou komedii, která se hodí spíše do divadla než do televize - herecké výkony mi přišly až příliš afektované a teatrální. ()

Micione

"Ty víš, že tě mám rád .. ale jak víš, žena má být ve všem poslušna svého muže" " Ještě nejsi můj muž" "Zatraceně..." "Nebuď tak tvrdohlavá a řekni konečně lituji!" "Nelituji a až bude třeba, znovu ti ho dám" "Tak dobře, až mi dáš pohlavek znovu, odpustím ti i ten první.." "Jak to vypadá, bude to brzy...." Itálie se vším všudy :)) ()

zdeny99

Slabá televizní pohádka, ve které zaujme jen líbezná tvářička Míši Kuklové. Příběh je strašně nudný a zároveň bizarní. Sorfarina je za pohlavek princi uvězněna v hladomorně. Princovi rodiče jí tam podstrojují, a tak se tam má téměř královsky a samotný princ jí tam druhý den ráno vyzná lásku. [694. hodnocení, 27. komentář, 57%] ()