Názvy jednotlivých epizod:
3. Jak Neználek maloval Malíčky
4. Jak Neználek básnil
5. Jak jel Neználek v sodovkovém autě
6. Jak vzlétl balón
7. Jak malíčci přistáli (oficiálny text distribútora)

Karlos80

Jako malej capart jsem tuto původně ruskou pohádku od Nikolaje Nosova doslova zbožňoval podobně jako třeba doktora Bolíto, který byl mimochodem také zfilmován a také uveden jako večerníček naposledy snad někdy na konce sedmdesátých let. Všechny ty malé-velké oblíbené postavičky z městečka Kvítečkova jako například doktora Pilulkina, opraváře Šroubka, nebo lovce Kulku. Znáte to? Všechno bylo tak dojemně malé, ale já už jsem byl tak velký! Měl jsem knížku tedy dokonce celou trilogii, kterou jsem přečetl snad třikrát a i moje maminka mi to poté dokonce ještě provině předčítala před spaním na dobrou noc. Pak jsem trochu vyrostl a aniž by jsem to vnímal běželo to v televizi jako večerníček, na to si sice moc dobře už nevzpomínám, protože mi byl jeden rok. Ale poslední znovu uvedení všech sedmi epizod odvysílala ČT 2 někdy snad před 13. lety..? Z toho už jsem něco málo viděl, ale přesto můj celkový dojem byl více méně shovívaví a spíš více zaměřen a dán na knižní předlohu, která byla fakticky úžasná. ()

nessbeal

Pohádka na motivy velice oblíbeného ruského příběhu od Nikolaje Nosova o postavách z městečka Kvítečkova. Sedm dílů o letu balónem a nejen o něm. ()

ZP

Vzpomínám,nejvíc se mi líbil díl Jak Neználek básnil...U Buchtíka na židli,leží buchta s povidly.Sestra měla všechny tři díly a já jí je děsně záviděla. ()