Krátká série odehrávající se v blízké budoucnosti ve městě Shijuku. V tomto městě proběhne série vražd, které mají několik společných znaků. Například všechny oběti jsou zbaveny tělních tekutin. Za těmito zločiny stojí bývalý ochránce města - KARAS. Tento muž, známý pod jménem Eko se rozhodl pomstít lidské rase. Otoha (nový KARAS vybraný osobou starající se o bezpečnost města - Yurine) má těmto vraždám zabránit a ochránit všechny obyvatele Shijuku. Bitva dvou KARASů může začít... (Divočák)

Subjektiv

Někdo se pořádně plácl přes kapsu a zaplatil si animátory, výtvarníky, skladatele, orchestr (dokonce Pražský filharmonický, to nám může být sympatické) a když mu penízky začaly docházet, vzpomněl si, že by potřeboval scénáristu... IMHO docela pozdě. Inu ne každé jídlo, co dobře vypadá, i dobře chutná. Vlastně i k tomu pěknému kabátku bych měl výhrady. Všechna ta opulentnost často působí nepřehledně a přeplácaně. Karas zklamal, slabé ***. ()

yenn

Příběh (viz komentář a obsah od Divočáka) není nijak zvlášť výjimečný, ovšem napětí mu nechybí a je dostačující pro akční (audio)vizuální masterpiece, jímž je Karas především. Průlety kamery, design monster, některé lokace, Jurine... - na to vše se moc hezky kouká. Jen ty souboje v první polovině by občas mohly být přehlednější. 8/10 ()

Zíza

Grafika je opravdu moc pěkná, chvílema jsem měla chuť popadnout joystick a začít hrát, protože tomu, komu jsem fandila, to právě v tu chvíli moc nešlo, tak jsem mu chtěla podat pomocnou ruku... no, hra by to byla asi dobrá. Jako anime - příběh mě moc neoslovil, jediná hudba, která mě zaujala, byla u titulků, opening na můj vkus příliš halucinogenní, postavy měly charaktery, se kterými jsem se už potkala, takže jejich chování, jednání, výhra/prohra v boji, nebyla překvapivá. Dvě postavy jsem si oblíbila, jednu už jsem zmiňovala, byl to ten týpek s bouchačkama, co bohužel zařval, a pak ještě to slimákovité stvoření, které křičelo "Aniki", co byl fakt roztomilý jókai ^^ No, ale zbylé postavy mi byly tak nějak víc ukradené a bylo mi celkem jedno, že umřely, nebo porazily nepřítele. Viděla jsem, zanechalo to ve mně dojem velikosti špendlíkové hlavičky, vypnula jsem. Brzy na to zapomenu a zřejmě to hlavně bude proto, že vzpomínat není moc na co. Slabší 3* ()

_Moon_

Přestože animace nedosahuje kvality Oshiiho Ghost in the Shell 2 - Innocence, je spolu s hudbou nejsilnější stránkou této minisérie. Děj Karase graduje v předposledním díle. Poslední díl pak pouze nabízí divákem očekávaný konec. Přesto se jedná o skvělou audio-vizuální podívanou. ()

Divočák

Ještě nedávno jsem si myslel, že karas je jen nějaká hloupá ryba. Teď už v tom mám ale jasno. Karas je neskutečně nadupané anime s tou snad nejúchvatnější vizuální stránkou, jakou jste kdy v podobném filmu mohli vidět. Ke všemu jí navíc sekunduje perfektní hudba a pokud náhodou doma vlastníte pořádnou audio-video sestavu a chcete si ji naplno užít, teďka už víte, kam správně šáhnout. No a jak jsme na tom s příběhem? "V Tokiu budoucnosti spolu v jednom světě žijí jak duchové, tak lidé, bez toho, aniž by si jedni druhé vzájemně uvědomovali. Zásluhu za to nese i strážce světa duchů - Karas (Vrána - něco jako Batmanův duch s katanou), který se stará o to, aby zlí duchové do světa lidí nezasahovali. Když se ale Karas jménem Eko rozhodne, že se stane vládcem obou světů, je na strážkyni rovnováhy mezi světy - Yurine, aby vybrala nového Karase, který by před ním oba světy ochránil. Tím se stává mladík jménem Otoha, který se ovšem vedle svého předchůdce musí utkat i s bandou zrobotizovaných zlých duchů, s jejichž pomocí chce Eko svůj plán uskutečnit..." Pokud se teda na Karase teprve hodláte podívat, rozhodně vám doporučuju si tohle zapamatovat, jinak budete mít z děje (hlavně v prvním díle) pořádné lečo. Už první záběry vás totiž nekompromisně vhodí přímo do děje a na jakékoliv vysvětlování můžete předem zapomenout. ()