Motel Auvajs

(festivalový názov)

Příběh o trošku zvláštních majitelích motelu a přilehlé farmy, která produkuje to nejlepší maso. Farmu i motel obhospodařuje postarší charismatický Vincent a jeho sestra Ida. Ta si v poklidu okopává zahrádku a Vincent většinou večer zapíná světelnou ceduli na motelu a vyráží poklást nějakou tu past, aby rozšířil zvířectvo na své farmě. Jednou však lapí něco, co poklidný chod jeho hospodářství lehce vyhodí ze zajetých kolejí. Vše se navíc zkomplikuje, když se do všeho připlétá Vincentův jednodušší bratr, který zastává funkci místního šerifa. (destroy83)

Radko

U nás kolovala taká mestská legenda, že také tie bielepotrhané franforce v čínskej ostrokyslej polievke tam Číňania dávajú z placenty novorodencov. Prečo by teda bravčové lahôdky nemali byť vyrábané spôsobom ukázaným v moteli Hell(o). To by teda nevadilo. Len spôsob akým to je podávané evokuje to horšie z obdobia 80. rokov - nezábavná zábava, nudné dialógy, vtipnosť za každú cenu - aj za cenu neskutočnej nudy. Azda len zobrazenie dvoch úchylov a záverečná bitva v prasacej maske zdvíhajú celok z odpadu kamsi do mierneho podpriemeru. ()

Bloody13

Hororová blbinka natolik šílená, že člověk se u toho zákonitě MUSÍ bavit (a dvojnásobně to platí na Otrlém divákovi). Ulítlá sourozenecká dvojice si za domem na zahrádce pěstuje vedle zeleniny i bezbranné lidské tykve, ostatky jejich majitelů pak výborně poslouží jako tajná přísada do oblíbených uzenin. Dosažení naprosté absurdity pak navíc pomáhá sexy blondýnka (ano, kozy ukáže a rozhodně stojí za to si na ně počkat), která, coby naivní oběť, rychle zapomene na svého mrtvého nabíječe, a zamiluje se do psychopatického kmeta. Stockholmský syndrom hadr! No a ty dialogy jsou kapitolou samy pro sebe. Takže fakt sranda, pokud tedy nečekáte vážný hixploitation ve stylu Texaskýho masakru a jemu podobných kamarádů. Silná trojka. ()

eraserhead666

Malé, nenápadné, nápadité, řádně příjemně ulítlé, zajímavé. Povedený mix horrorových odstupujících sedmdesátek a nastupujících osmdesátek. Působivá esence obojího. Napínavé, divně atmosférické, zábavné. Hlavní dvojice záporáků k zamilování. Kdyby to nebylo tak zbytečně dlouhé a kdyby ta blondýna tak nepřehrávala, šel bych klidně i na čtyřku. ()

Isherwood

Motel hello aneb Tajemství výroby vepřových pochoutek. Komedie je to spíše v náznaku, mnohem více je to neskutečně užvaněné béčko, které se hodinu a půl příšerně táhne, aby v závěru naservírovalo naprosto bombastický souboj u řeznické linky se dvěma řetězovkami v rukou a maskou prasete na hlavě. Chtělo by to více obskurních scén jako obdělávání zahrádky, kde sazenice nahradila živá lidská těla (zvláště taková sklizeň je pak opravdu působivá), a pak by tenhle motel stál za více než jenom stominutovou zastávku. ()

darkrobyk

Milý, ale nijak nevybočující příběh o Motellu Hello, který vlastně není o motelu, ale o Vincentově zahrádce. Všichni, kdo zavítají do blízkosti farmy, jsou vítáni s otevřenou náručí. Usměvavý postarší farmář se svojí tělnatou sestrou, co má od úsměvů ďolíčky ve tvářích, se o každého příchozího vzorně postarají. V jejich péči se z nich stanou rostlinky, které je třeba ošetřovat, přihnojovat a pravidelně kontrolovat, než přijde doba sklizně. Osobně bych se více odvázal a udělal z toho rozjuchanou třeskutou řezničinu...ale připouštím, že chvílemi jsem se hezky bavil - zahrádka, udírna či souboj na pily (kdyby to nebyla komedie, tak dědek neměl šanci), našly se i napínavé momenty - nejen koupání v jezeře. Sečteno a podtrženo slušné 3*. ()

• Pôvodný scenár sa niesol v úplne odlišnom duchu ako konečná verzia, namiesto čiernej komédie to bol temný brutálny horor, s oveľa väčším množstvom násilia. (beso74)
  • Herec Paul Linke schudol kvôli svojej postave okolo 12 kíl, tie predtým nabral, aby si mohol zahrať Grossmana v seriáli CHiPs (1977). (beso74)