Komisár Maigret v noci dovezie do hotela dosť opitú a vydesenú mladú ženu, dcéru štátneho zamestnanca, Nicole Prieurovú. Ráno mu policajný prefekt oznámi , že je obvinený z pokusu o znásilnenie Nicole. Maigret je podrobený internému vyšetrovaniu, do ktorého nesmie nijako zasahovať. Maigretovi je od začiatku jasné, že dievčina bola len nastrčená a niekto má záujem na tom, aby ho zničil... (RTVS)

filmmovier

Hodně silný detektivní příběh, skvělá psychologická studie. Jeden z nejsilnějších dílů (moc jsem jich ovšem neviděl) a Cremer to zase neskutečně dává.... Vynikající atmosféra, když se Maigret vzteká, stojí to většinou za to. A tahle mistrovská epizoda je toho důkazem. 85%. ()

Dr.Kongo

Příběh se zápletkou postavenou na falešném obvinění komisaře ze "sexuálního obtěžování", takže mu hrozí vyhazov.Jedna z komornějších maigretovek, vetšina děje, resp. dialogů se odehrává v interiérech, případně na velkoměstské ulici, takže se točilo v Praze s českým štábem (kamera Macháně, střih Fišárek), českými herci v epizodních rolích, ve výkonné produkci Etamp Filmu a v režii Poláka Andrzeje Kostenka.Tuším, že ještě na nějakém dílu se podílela česká produkce, resp. tvůrci, teď si ale nevzpomenu. Určitě standardní kvalita, i když bez výraznějších dramatických scén, s bezchybným Cremerem, jehož kreace v celé sérii je srovnatelná se Suchetovým Poirotem. Gabin promine. ()

• Na začátku tohoto dílu, když Maigret (Bruno Cremer) vede Nicol Prieurovou (Linda Rybová) do hotelu, utekla filmařům výloha s nápisem „Rybí speciality“. (Rosalinda)