Maigret

Maigret a vzdorovití svedkovia (E09)

(epizóda)
  • Slovensko Maigret a spurní svedkovia (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Belgicko / Francúzsko / Švajčiarsko, 1993, 1 h 30 min

Maigret vyšetřuje vraždu v zámožné rodině, která vlastní prosperující pekárny. Ačkoliv byl šéf rodinného podniku, Léonard Lachome, zastřelen doma, ve své ložnici, všichni příbuzní žijící ve vile tvrdí, že nic neviděli, neslyšeli, a tak nic neřeknou… Podle služebné Catherine zastřelil Léonarda lupič, který chtěl ukrást peníze určené na výplaty dělníkům v pekárnách. Ale to je na Maigreta příliš jednoduché vysvětlení. Co se dá ukrást člověku, který byl ve skutečnosti prakticky zruinován? V celém domě jako kdyby se zastavil čas: nikdo se nestará o mrtvolu, všichni příbuzní odmítají splupracovat. Během pátrání komisaře doprovází mladý vyšetřující soudce, který se chce obeznámit s Maigretovými metodami. Na všechno má rychlý názor a Maigreta neustále obtěžuje všetečnými otázkami. To je něco pro přemýšlivého Maigreta… (Česká televize)

filmmovier

Opět solidní zápletka, opět vynikající Bruno Cremer, opět jeden z dramatičtějších a promyšlenějších dílů ze zajímavého prostředí, opět s českým hereckým přispěním. Každou epizodu tohoto skvělého seriálu je prostě radost sledovat, tento opět patří k těm lepším. 80%. ()

Snorlax

Solidní zápletka, hlavně ta služka je k pomilování, tu bych zatkla jen tak pro výstrahu. Mlčící rodiče v podání báby Tutovky a prvorepublikového milovníka jsou značně roztomilí. ()

Amonasr

Docela povedená epizoda, zavádějící nás do maloměšťáckého prostředí vypečené rodinky dědiců firmy, která již jen dožívá ze zašlé slávy. Iritovala mě jen křečovitě sehraná hysterická scéna, kdy stará služka běduje nad mrtvým majitelem, jinak to mělo dobrou atmosféru. ()