Maigret

Maigret: Tajomstvo čiernej labute (E48)

(epizóda)
  • Česko Tajemství černé labutě (viac)

V Paríži pod Slavkovským mostom vytiahnu dvaja lodníci z vody zraneného muža. Mohlo by sa zdať, že do Seiny iba spadol, keby nemal na hlave stopy po rane tupým predmetom. Tulák, ktorý pri sebe nemá žiadne doklady, je v kóme a Maigret sa pokúša zistiť jeho totožnosť. Zoznamuje sa s dievčinou Léou, ďalšou obyvateľkou „podmostia“, s rodinou lodníka Jeffa van Houtta, ktorý sa plaví s bratom, mladou ženou Anneke a malou dcérkou na lodi menom „Černá labuť“. Aj tulák má svoju minulosť, svoj život predtým, než stratil strechu nad hlavou, tam Maigret hľadá kľúč k motívu pokusu o vraždu. (RTVS)

filmmovier

Po odlehčenějším dílu jeden vážnější a smutnější, nicméně o nic horší, naopak. I tento se řadí k těm nejvíce zapamatovatelným. Všechno je jak má být - fantastický Cremer, úžasná atmosféra i hudba a samozřejmě i samotná zápletka. Maigret je prostě i po téměř padesáti dílech sázka na jistotu a znovu se mi potvrzuje, že pozdější díly jsou opravdu lepší, než ta první dvacítka. ()

adaben

Tento maigretovsky zadumaný příběh mi přišel v knize i sugestivnější, ale i tak dobré. A je pěkné, že se Maigret podíval i do expozice Národního technického muzea. Nápis Kladno si ve francouzském filmu nezahraje každý den. ()

Snorlax

Několik smutných příběhů se postupně zpětně přehraje před komisařem Maigretem. Vrah není zatčen a opět k tomu nemalou měrou přispěla komisařova chápavost. V podání Cremera je Maigret zcela plnokrevný člověk. ()