Maigret

Maigret a muž z lavičky (E10)

(epizóda)
  • Česko Maigret a muž z lavičky (viac)

LouisI Thouretovi někdo vrazil nůž přímo do srdce. Podle Maigretova prvního odhadu oběť svého vraha znala. Thouretova chladná žena dělala svému muži ze života peklo, a jeho smrt ji nijak nezasáhla. Maigret zjistí, že Thouret je už tři roky bez práce, manželce se to ale bál říci, raději předstíral, že každý den odchází do práce, pak celé dny bloumal po městě a často vysedával na lavičkách, později si pronajal pokoj v pensionu. Každý měsíc musel manželce přinést výplatu, takže si půjčoval peníze od přátel. Jednoho dne se Thouretovo chování změnilo, byl veselejší, lépe se oblékal a splatil všechny dluhy, zřejmě si našel i milenku... V této epizodě natočené v koprodukci s Českou televizí se setkáme s několika českými herci v epizodních rolích a v lokacích poznáme ulice kdysi omšelé Prahy. (Česká televize)

Snorlax

Maigret řeší případ mrtvého Thoureta s úsměvem na rtech. Bodejť by ne, vždyť již před polovinou filmu je i divákovi jasné, kdo je vrah. Leč nevadí, tento díl je natolik sympatický, že je možné sledovat příběh i bez patřičného napětí. ()