Maigret

Maigret a jasnovidka (E44)

(epizóda)
  • Česko Maigret a jasnovidka (viac)

Celé Francúzsko a pochopiteľne aj všetci Maigretovi inšpektori napäto sledujú priebeh Tour de France, keď v tom najlepšom prichádza akýsi úradník Joseph Mascouvin oznámiť, že spreneveril v istej advokátskej kancelárii peniaze. Keď si v kaviarni požičal písacie potreby, aby sa písomne spojil so svojimi veriteľmi, na papieri našiel otlačok správy, že ten istý deň o piatej  hodine bude zavraždená jasnovidka. Je tu i podpis „Picpus“. Policajti strážia v Paríži 482 jasnovidiek, ale jednu predsa len neustriehli, nemali ju na zozname... (RTVS)

filmmovier

Jeden z nejlepších dílů vůbec. Nádherná letní atmosféra (s probíhající Tour de France) a vskutku zajímavý případ s tradičně prokreslenými postavami a tentokrát nemalou porcí humoru navrch. Tuhle předlohu (S úctou Picpus) jsem četl a pamatuju si ji jako jednu z nejlepších a tenhle díl to jen potvrdil. 95%. ()

Davered

Jeden z nejlepsich dilu predevsim diky atmosfere letni Parize behem Tour de France, sviznemu tempu, i nebyvale zamotane zapletce. Perlickou je, ze se zde objevi velka podepsana fotografie Josefa Masopusta drziciho nad hlavou trofej Zlaty mic (jeji zarazeni je ovsem anachronisticke vzhledem k tomu, ze je z roku 1962 a pribeh se odehrava v polovine 50. let). ()

Snorlax

Komisař Maigret je většinou nuda, spleť různých postav, nepřehledných indicií a najednou bum ho, rána z čistého nebe, Maigreta osvítí a případ je vyřešen. V tomto filmu byli také dva jasnovidci, mrtvá žena a komisař Maigret. Ale perfektně civilní projev Cremera z Maigreta udělal člověka. Zpracování nepostrádá lehkou nadsázku a i špetku humoru. ()

Chudobka

Zajímavý a složitý případ. Předlohu jsem před lety četla, ale pamatovala jsem si jen jméno Picpus. Bruno Cremer jako Maigret se mi líbí, i jeho inspektoři, zejména ten mladý, kterému Maigret tento případ svěřil. Inspektoři věčně přilepení u rádia sledují v tomto díle Tour de France. Žádné střílení a honičky nejsou třeba, i bez nich je příběh poutavý. ()

Ixbalanke

Maigret je můj velký oblíbenec už kvůli jeho charakteru, způsobu jednání, ironickému humoru a starosvětskému gentlemanství. Sleduju to v českém dabingu, který je podle mě vynikající. Je to klasická detektivka "agathoidního":) typu a tak doporučuju všem, kdo tento druh má rád. Žádné střílení apod. ptákoviny. ()