Maigret

Maigret a rozkoše noci (E04)

(epizóda)
  • Česko Maigret a rozkoše noci (viac)

V časných ranních hodinách dorazí na komisařství přiopilá kabaretní „umělkyně“ Lili. Tvrdí, že zaslechla dva muže, kteří spolu domlouvali vraždu jakési hraběnky. Strážmistr, který ji přijal, jí evidentně moc nevěří, takže se Lili sebere a naštvaně odejde. Několik hodin poté je nalezena mrtvá v kabaretu, kde pracovala. Případu se ujímá komisař Maigret. Lili měla tajného přítele, Maigretova kolegu, který doufal, že Lili změní svůj život. Ale Lilin život se už od začátku vyvíjel poněkud bouřlivě. Až do svých šestnácti let žila v klášteře, pak byla matkou představenou vykázána, protože utíkala a vyhledávala společnost ženatých mužů. (Česká televize)

Crocuta

Stěžovat si u Maigreta na nedostatek akce může jen divák, který nemá potuchy co se vlastně rozhodl sledovat. U této konkrétní epizody mi ovšem vadí jiná věc - to jak se televizní zpracování dokonale rozchází s předlohou ("Maigret v Picrat Baru"), co se týče osoby pachatele a vlastně celého rozuzlení. Seriálová pointa dělá hlupáky z diváků a ještě víc ze samotného komisaře. V tomto případě se daleko víc povedlo například zpracování s R. Atkinsonem. ()

sud

Klasicky atmosférické, se zajímavým příběhem, ovšem v porovnání s Maigretem a drahouškem z Montmartru značně sterilní. Zatímco verze s Rowanem Atkinsonem vyniká nejen výpravou, ale především silnými emocemi, toto zpracování jen klouže po povrchu. José Pinheiro je bohužel (pod)průměrný rutinér a není to poprvé, kdy svým (ne)uměním některý film takto "vylepšil". 60%. ()

filmmovier

Neviděl jsem všechny Maigrety, ale tohle je jedna z nejlepších adaptací, shodou náhod jednoho z mých nejoblíbenějších příběhů. Zajímavá zápletka, vynikající Bruno Cremer a nádherná, poetická atmosféra. Co víc si přát? Prostě nádherná detektivka. 90%. ()