Maigret

Maigret a noc na križovatke (E06)

(epizóda)
  • Česko Maigret a noc na křižovatce (viac)

Komisař Maigret vyšetřuje vraždu obchodníka s diamanty, Meulena, který byl nalezen zastřelený v autě v garáži domu německého šlechtice von Rittera. Ritter žije se svou mladší sestrou Elsou na starém omšelém zámečku v ústraní, živí se malováním obrazů a navrhováním látek. Else se na venkovském zámečku nudí, poblíž je jen Autoservis na křižovatce s hostincem a dům, ve kterém bydlí obchodní cestující se svou ženou. Else je osamělá, navíc pociťuje silné nepřátelství místních lidí vůči Němcům. Sama Německo nenávidí, kvůli válce přišli s bratrem o rodiče i o veškerý majetek. Von Ritter je hlavním podezřelým, ale pak se ho někdo pokusí zastřelit. Maigret tuší, že téměř všichni lidé, kteří na tomto zapadákově žijí, před ním hrají divadlo. (Česká televize)

Dr.Kongo

Aktualizovaná adaptace maigretovky z 30. let, mimochodem velmi povedená. Děj se odehrává oproti předloze až po válce (jedna z hlavních postav je bývalý důstojník wehrmachtu), ale je to v souladu s předlohou i její atmosférou těžící z místa děje na křižovatce několika silnic s pár domy a jejich obyvateli, kteří nejsou těmi, za které se vydávají. Standardní kvalitě maigretovského cyklu pomáhají i lucemburské lokace, přestože se děj ve skutečnosti odehrává (v souladu s předlohou) někde u Orléans. ()

filmmovier

Typicky krásný Maigret. Pomalé vyprávění, které opravu nikam nespěchá a krásně natočený příběh. Cremer je prostě vynikající a tohle serialové zpracování má tu správnou atmosféru, která i z knižních maigretovek přímo sálá. Moc fajn je i hudba, což ale platí pro všechny epizody. A tato, jedna z prvních, je prozatím jednou z těch nejlepších. Užil jsem si každou minutu. ()

Radko

Užívateľ Irish Stout to lakonickým komentárom vystihol. No žiada sa pár slov dodať. Na kriminálke je najhoršie, ak jej diváka alebo čitateľa nezaujíma až tak veľmi, kto zločin spáchal, pretože všetci podozriví sú rovnako nezaujímaví, prípadne odpudzujúci. Tak aj tu. Opustená križovatka s pár domami a uzavretým okruhom ich neveľmi sympatických obyvateľov, z ktorých má skoro každý za ušami. A tak, napriek akčnejšiemu poňatiu príbehu, ako spomína užívateľka Snorlax, to celková otupená nuda kvapkajúca z epizódy, ako otravný sopeľ pri nádche z nosa, na vyššie ako dve hviezdy nevytiahne. ()

klúčik

Tento príbeh mám rád už od mladosti , keď som to čítal v zelenej knižnici.  Televízny príbeh je výborne herecky obsadený..  Natočený je skoro tak , ako som si to predstavoval pri čítaní...  70%... ()