Maigret

Maigret a miništrant (E25)

(epizóda)
  • Česko Maigret a ministrant (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Kanada / Francúzsko, 1997, 1 h 31 min

Maigret je vyslán do malého východofrancouzského městečka. A hned má případ: malý ministrant Etienne ráno cestou do kostela našel na chodníku probodnutého muže. Tělo pak ale záhadně zmizelo. Maigret se postupně seznamuje se všemi obyvateli uličky, kterou musel přijít vrah i jeho obět’. Je mezi nimi sarkastický soudce na penzi Mézieres, homosexuál, dvě staré dámy, sestry Denisa a Marta Jolietovy, jedna hluchá a druhá napůl slepá, starožitník Castagnet, zlatník Thiberge či madam Dupin-Duclosová, nevěrná manželka bohatého obchodníka. Otázky zatím nepřinesly žádné ovoce: mrtvola se ztratila, nikdo kromě Etienna ji neviděl, a bez mrtvoly lze jen těžko najít vraha a vyšetřování ukončit. Avšak malý Etienne se nečekaně přizná, že si vše vymyslel a žádná mrtvola neexistovala. (Česká televize)

filmmovier

A zatím asi nejslabší díl je střídán dílem dosud snad tím vůbec nejlepším. Maigret tentokrát v krásném vesnickém prostředí, s hromadou neuvěřitelně sympatických a zábavných figurek, spousta humoru, úžasně kouzelná atmosféra a zajímavý problém k řešení navrch. Na tento díl se prostě dívalo krásně. 90%. ()

adaben

Sice poněkud nedotažený příběh či neodvyprávěný důsledně na obvyklé maigretovské úrovni, ale jednotlivé postavy dané podezřelé ulice jsou velice pěkně zahrané. Je jen trochu smutné, že J. Smutná, která tam měla drobounkou roli s jednou, dvěma větami není myslím v závěrečných francouzských titulcích myslím vůbec uvedena (pokud jsem se nepřehlédl). ()

Snorlax

V tomto dílu se vyskytuje několik parádních postaviček, k zulíbání jsou sestry, z nichž jedna je hluchá a druhá slepá. Ani pan soudce v. v. není k zahození. Z tohoto filmu dýchá velice příjemná atmosféra. ()

v.pohode

Musím dát plnej počet. Už jen za tu libereckou vozovnu tramvají. V ten den jsem tam dělal. Točilo se na hale lehké údržby a pamatuju si, jak poslali Vlastu Procházku řezat starou trubku ve zdi autogenem, aby jakože na hale lítali jiskry. Zelená tramvaj ve filmu byla byl jedna z prvních repasovaných T - dvojek z Ostravy. Které opět z velkou slávou vyřazovali z provozu. Onehdá to byla v Liberci s tím natáčením velká sláva. Kavárna u Maigreta na Vápence byla léta ještě otevřená 😐 ()

• Natáčení probíhalo v Praze a v Liberci, kde se konkrétně filmovalo v Horním Růžodole v Ještědské ulici č. 254. (dyfur)