Ze záhrobí

• Veľká Británia From Beyond the Grave (viac)

„Á, zákazník. Pojďte, pojďte dál. Určitě tu najdete, co hledáte. Výhodné ceny, velký výběr ze všeho. A taky nějaké překvapení ke každému nákupu…“ Starožitník Peter Cushing obchoduje s předměty, které, jsou-li získány nepoctivě, mohou svým majitelům přivodit značnou újmu.
Britský povídkový film obsahující epizody Zrcadlo, Vyznamenání, Tabatěrka a Dveře. (dopitak)

kaylin

„Ze záhrobí“ je velmi povedenou sbírkou povídek, kde se představují dobří herci, bohužel už tolik ne herečky. Jako kdyby byl horor výsadou jen mužskou. To je trochu škoda, ale nic to nemění na tom, že tady jsem si užíval atmosféru, pojetí, které se spíše kloní k násilnému hororu, ale také zajímavé scénáře, které nejsou úplně očekávané, a rozhodně se o nich dá říct, že nenudí. ()

Hunter2222

Prvý príbeh o zrkadle má síce zaujímavý námel, ale celé je to nejaké ťažkopádne a človek pri tom len zaspáva. 2* Druhý príbeh o predajcovi zápaliek a šnúriek by sa tiež mohol zdať byť nudný, ale celé je to akési zvláštne, až vás baví pozerať sa na to aj keď sa nič nedeje. K tomu je tu aj slušný záver. 4* Tretí príbeh nie je ničím prelomovým, o vyháňaní démona a trochu prekvapivom konci. 3* Štvrtý príbeh o dverách ma zaujal asi najviac zo všetkých, dobre vymyslené, zaujímavé a super koniec. 4* Všetky príbehy spojuje jedno starožitníctvo s milým predavačom. Herecké výkony sú celkom obstojné, hudba tiež ujde. ()

darkrobyk

Mám rád britské strašidelné filmy z doby 50. - 70.let. Mají neodolatelné kouzlo a často, jako v tomhle případě, velmi dobré herce. Zde je navíc výborná kamera - už její úvodní plížení se napovídá, že tajemno bude. Snad jen mi tu chybí kolonka komedie, jelikož britský humor zde má své místo. Čtyři povídky - Zrcadlo, Voodoo, Démon a Dveře spojuje postava starožitníka v podání ikony britského horroru - Petera Cushinga. První povídka je nejkrvavější, Démon nejvtipnější. Při vymítání bestie z pekla jsem dostával záchvaty smíchu, které se stupňovaly s intenzitou, s jakou probíhala demolice pokoje. Kdo se nějakým způsobem proviní - podvod, krádež, loupež, ten zanedlouho trpce lituje. Peníze, ty dláždí cestu do pekla. Rač vstoupit, milý návštěvníku, je zde spousta věcí, se kterými vždy získáš i nějaký vydařený bonus! ()

Karamanlis

Vydarená poviedková hororová kvadralógia, spojená podivným starožitníctvom, ležiacim v odľahlej uličke kdesi v Londýne, ktorého majiteľom nie je nik iný, než starý dobrý Peter Cushing. Jednotlivé príbehy sú kvalitou pomerne vyrovnané a každý z nich má potenciál diváka čímsi zaujať, pričom mne osobne sa najviac pozdával hneď ten prvý o prekliatom zrkadle. ()

Bloody13

Skvělá povídková záležitost od společnosti Amicus. Ta obsahuje čtyři povedené příběhy, mezi nimiž hned ta první o mystickém zrcadle nasadí úchvatně děsivou atmosféru. Následující dvě, malinko odlišné a s některými teatrálními postavami, nestíhají ďábelsky nasazené tempo. Naštěstí je tu poslední část, která opět vykouzlí nemalé napětí a té první se minimálně vyrovná. Všechny příběhy spojuje už značně pohublý, přesto stále výborný Peter Cushing coby tajemný, ale sympatický majitel starožitnictví, který udělí každému vyčůranému zákazníkovi "cennou lekci." Jó, hold přehnaná chtivost po penězích není vždycky tím správným řešením. ()