Animovaná komedie vypráví o čtveřici kamarádů a jejich cestě za štěstím. Roy Arnie, Odd, Gaz a Flea pracují pro ruský cirkus, jehož největší atrakcí je slon Jimmy, udržovaný ve stavu euforie koktejlem z drog.

Roy Arnie však sní o tom, že jednoho dne bude mít vlastní cirkus a ostatním tvrdí, že klíčem k jeho uskutečnění je právě Jimmy. V den premiéry však slon uteče a začíná zběsilá jízda v jeho stopách. Najednou chce každý z Jimmyho něco mít. Chtějí ho chytit ochránci zvířat, dvojice Marius a Bettina mají vlastní záměry stejně jako parta skotských lovců, pro něž skolit slona rovná se zaplatit dluhy. Jimmyho jedinou šancí je laskavý los, s nímž se cestou spřátelí. Norsko-britský film natočil režisér Christopher Nielsen. (fantomas19)

Streeper

Příště bych si možná mohla přečíst i anotaci k filmu, protože jsem byla totálně šokovaná. Čekala jsem animovanou vtipnou pohádku o zvířatech a místo toho jsem viděla naprosto nechutný, nevtipný, sprostý a místy i vulgární ne moc dobře zanimovaný film. Nejsem zrovna fanynka takového černého humoru, kde se ubližuje ať lidem či zvířatům a je jedno jestli je to animované nebo ne. Jedna hvězdička je za scénu mezi slonem a losem, alespoň nějaká scéna se mi líbila a jejich přátelství je na tom filmu to nejlepší. ()

t_gon

Nevkusná, nechutná (nejde jen o animaci, na kterou „drží patent“ Pixar, ale o postavy které mi ničily představy o dobrém vkusu) a vskutku debilní náhražka animovaného celovečeráku. Během 80 minutového trpění se nedostavil byť jen náznak humoru a ten jeden „zářez“ si vysloužil politováníhodný Jimmy a jeho „comrade“ Los. ()

Šípek

Toto je jedním slovem úlet. Animovaná pohádka hadr. Ani se film nepokoušejte sledovat ve stavu střízlivém, nebude se vám na něm líbit prostá animace, přemíra postav, řada stupidních vulgárních dialogů a jiných filmařských nešvarů. Pokud se ovšem naladíte na správnou vlnu, odhalíte řadu humorných momentů příběhu, který graduje zejména při setkání sjetého slona a přátelského losa s řadou podivných lidských postav, opilých lovců, laponských motorkářů a pochybných ochránců zvířat. A vám nakonec nezbývá než ohodnotit morální kvality snímku... ()

Aleee89

Na film jsem se nedívala z vlastního popudu. A popravdě řečeno, čekala jsem něco úplně jiného, pravý smysl snímku se mi začal vyjevovat později a musím říct, že jsem byla lehce vykolejená. Nevěděla jsem totiž, do čeho jdu. Zachraňte Jimmyho rozhodně není nějakou standardní animovanou pohádkou, ale pěkně přisprostlou směsicí několika žánrů. A to mu ubírá na hodnocení. Film jako by se v tom plácal a nevěděl, čí je. Škoda. Naštěstí to netrvá moc dlouho, takže stráveného času s filmem nelituji. A pár vtipných nebo dojemných okamžiků se také najde. ()

Terva

CITÁT - Do hajzlu, osvobodíme všechna utlačovaná zvířata!!!!!!................ To je supr začátek, co? Pěkné úvodní titulky a následuje vypuštění utlačovaných zvířat. Následný dialog v Trabantu je fakt boží. CITÁT - Jo, život je pes z nikým se nesere........... Skupina bojovníků za práva zvířat je v akci, do města přijel cirkus, pěkně ošuntělej a až z Ruska. Bude to první bitva v Křížové výpravě na jejímž konci stojí absolutní svět bez cirkusů. CITÁT - Začíná operace: Hořící manéž...........ochránci zvířat, přichází váš boj............ V cirkuse je jeden slon, utlačovanej slon a ten se stává terčem několika skupin. Důvod? Těch je víc, nechte se překvapit. CITÁT - Jen proto, že jsem dostal hovno prachy, budu uklízet sračky??!!!............ Film je samá hláška. Sice jsou trochu sprosté, ale na to sere slon. CITÁT - Ty vole, ten pervitin se mnou zamet!!................ Kdýž přišla madam Světlana už jsem chcal smíchy. CITÁT - Zastavte to někdo, to je fakt horor!!!............... Síla začne, když je Jimmimu zvýšena jeho dávka drog. Víte kdo je Jimmy. Ano. Tak teprve teď to začne. Free Jimmy!!! CITÁT - A kurva, už brečí jako želva........... Posaďte se a sledujte, jde tu o slona, drogy a čtyři zasvědcené skupiny. Jejich příběhy se pěkně zamotají. Bacha, ikdyž je to kreslené, nedoporučuji nechat dívat děti. Ne vše, co je anime je kinder. CITÁT - A nech si debile ty vulgarismy!!!!.......... Scéna ve 38 minutě mě dostala do kolen. Simon Pegg je magor - to je opravdu perfektní scéna. CITÁT - Pomoz nám pro lásku boží, vole pomoz......... ()