Animovaná komedie vypráví o čtveřici kamarádů a jejich cestě za štěstím. Roy Arnie, Odd, Gaz a Flea pracují pro ruský cirkus, jehož největší atrakcí je slon Jimmy, udržovaný ve stavu euforie koktejlem z drog.

Roy Arnie však sní o tom, že jednoho dne bude mít vlastní cirkus a ostatním tvrdí, že klíčem k jeho uskutečnění je právě Jimmy. V den premiéry však slon uteče a začíná zběsilá jízda v jeho stopách. Najednou chce každý z Jimmyho něco mít. Chtějí ho chytit ochránci zvířat, dvojice Marius a Bettina mají vlastní záměry stejně jako parta skotských lovců, pro něž skolit slona rovná se zaplatit dluhy. Jimmyho jedinou šancí je laskavý los, s nímž se cestou spřátelí. Norsko-britský film natočil režisér Christopher Nielsen. (fantomas19)

honajz2

No to byl ale sešup dolů! Naprosto úžasná úvodní scéna a hned po ní to jde úplně do háje... Po celý film to sice už hlouběji naštěstí neklesne, ale zase se pořádně projeví chabost celého scénáře. Ve finále ani netuším, co mi to vlastně chtělo říct, protože i ten konec je takový dost nijaký. Postavy jsou otravné, nesympatické a dost nevtipné a vlastně stejné dojmy mám z úplně celého filmu i jeho humoru, který sází jen na sprostá slova, laciné hlášky a sem tam nějaký ten fekální humor. A bůhvíjak absurdní to taky nebylo. Bylo tu sice pár nadějných chvil, že by z toho mohlo i něco být, jenže se na rozvinuly blbě nebo někdy dokonce vůbec. Vyloženě odpad to určitě nebyl, ale slabé to bylo skutečně hodně. Nelíbilo, nebavilo, hodně zklamalo i přes minimální očekávání. 1* ()

t_gon

Nevkusná, nechutná (nejde jen o animaci, na kterou „drží patent“ Pixar, ale o postavy které mi ničily představy o dobrém vkusu) a vskutku debilní náhražka animovaného celovečeráku. Během 80 minutového trpění se nedostavil byť jen náznak humoru a ten jeden „zářez“ si vysloužil politováníhodný Jimmy a jeho „comrade“ Los. ()

pipapa

Povedená, hned několik problémů objímající satira na současný dekadentní život a na život v konzumní/kapitalistické společnosti obecně. Přátelství mezi slonem a sobem je dojemné, ale i to skončí tragicky - ve světě mamonu a individualismu není pro opravdové lidské hodnoty místo...Tento počin mě mile překvapil a animace se mi velmi líbila. Ale vzhledem k drsnosti a tragice námětu se na to už asi neodvážím podívat. ()

Aleee89

Na film jsem se nedívala z vlastního popudu. A popravdě řečeno, čekala jsem něco úplně jiného, pravý smysl snímku se mi začal vyjevovat později a musím říct, že jsem byla lehce vykolejená. Nevěděla jsem totiž, do čeho jdu. Zachraňte Jimmyho rozhodně není nějakou standardní animovanou pohádkou, ale pěkně přisprostlou směsicí několika žánrů. A to mu ubírá na hodnocení. Film jako by se v tom plácal a nevěděl, čí je. Škoda. Naštěstí to netrvá moc dlouho, takže stráveného času s filmem nelituji. A pár vtipných nebo dojemných okamžiků se také najde. ()

Streeper

Příště bych si možná mohla přečíst i anotaci k filmu, protože jsem byla totálně šokovaná. Čekala jsem animovanou vtipnou pohádku o zvířatech a místo toho jsem viděla naprosto nechutný, nevtipný, sprostý a místy i vulgární ne moc dobře zanimovaný film. Nejsem zrovna fanynka takového černého humoru, kde se ubližuje ať lidem či zvířatům a je jedno jestli je to animované nebo ne. Jedna hvězdička je za scénu mezi slonem a losem, alespoň nějaká scéna se mi líbila a jejich přátelství je na tom filmu to nejlepší. ()