Džungle rtěnek

• USA Lipstick Jungle
USA, (2008–2009), 14 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Predloha:

Candace Bushnell (kniha)

Brooke Shields, Kim Raver, Lindsay Price, Paul Blackthorne, Andrew McCarthy, Robert Buckley, David Norona, Sarah Hyland, Matt Lauria, Marcia DeBonis (viac)

Tři nejlepší kamarádky patří k padesáti nejúspěšnějším ženám v New Yorku. Jsou na tom ale stejně i v osobním životě? O Wendy má vyjít kniha, která ji popisuje jako špatnou matku, Nico opět podlehne milenci a Victory musí propustit své zaměstnance... Americký seriál od autorky Sexu ve městě. (oficiálny text distribútora)

Paity

Džungle rtěnek je zcela zbytečnou záležitostí, která vznikla jen proto, aby cucala peníze a vezla se na vlně obliby Sexu ve městě. Brooke Shields by ještě šla, ale Kim Raver a Lindsay Price jsou tam k ničemu. Navíc příběh je celý naprosto nudný a s již zmiňovaným New Yorským seriálem se nemůže rovnat, byť se tenhle škvár také odehrává ve stejném městě, což je dalším důkazem toho, že se tvůrci opravu neštítí ničeho. ()

Sofia

Hodnocení po první sérii - důstojný nástupce Sexu ve městě, který ale opravdu osloví jen málokoho, protože jestliže se s Carrie Bradshaw ještě dalo jakž takž ztotožnit, u hlavních postav Džungle to jde jen těžko (kolik je tady čtyřicetiletých, krásných, bohatých a ještě k tomu profesně úspěšných žen?). Co se týče hereček - zatímco Lindsay Price hrála v Beverly Hills hodnou holku od vedle, tady ztvárňuje pěknou dračici, které byste občas s chutí daly pár facek; Kim Raver, která mi byla ve 24 strašně protivná, si tady získala mé veškeré sympatie (a její mladý milenec také...) a Brooke Shields je zkrátka mizerná herečka, která zkazí jakoukoliv postavu. ()

NinadeL

20/20 + preair Ideální alternativa pro někoho, kdo zas až tak nevyznává Sex ve městě a chtěl by, aby ty hrdinky byly zralejší a svým způsobem reálnější. Je to dokonalá kombinace moderní doby a klasického melodramatu. Civilní herectví, serialita i epizodičnost. Velké romance i seriózní kariéry, tady najdete vše. A ano, předloha má také svá plus. Má poklona. ()

ylaine

A opět nesouhlasím s ostatními komentáři. Nic jsem nečekala a Džungle rtěnek mě příjemně překvapila. Nepotřebuji se s postavami ztotožňovat, neztotožňuji se s žádnou postavou a nikdy nebudu. Kim Raver a Robert Buckley spolu vypadají opravdu dobře. Seriál je nejspíš založen na známé průpovídce - neštěstí ve hře, štěstí v lásce - i když zde je to spíš naopak. Dámy mají ve hře obrovské štěstí, zato v lásce... Nevím, zda to bylo nízkou sledovaností, nebo to tak bylo v plánu, každopádně seriál skončil po dvou sériích, šťastně, dřív než se to stačilo všechno zvrhnout v překombinovanou nekonečnou šerednost typu Ulice. Nicméně palec nahoru za to. Obsazení se mi přesně sedlo, tedy až na Brooke. Části zaměřené na ni jsem si příliš neoblíbila. Každopádně je Džungle rtěnek dobrou výplní (nejen) deštivých podzimních večerů. ()

Sinn

Tak tohle je pořádná bída. Těšila jsem se, že po Sexu ve městě následuje další podobně jednoduchý a nenáročný, ale zábavný seriál o postarších kamarádkách na život a na smrt. Ale tohle? Absolutně nezajímavé, nudné, s nesympatickými hlavními představitelkami, které hereckého talentu moc nepobraly. Sex ve městě měl sice stáří, ale především šarm, vtip a módu, tady zůstalo jen stáří. ()

• Seriál je adaptací stejnojmenného románu Candace Bushnell, který v originále vyšel v roce 2005 a česky o rok později. (NinadeL)
  • Dalším zfilmovaným románem Candace Bushnell by měl být Dům na Páté avenue (One Fifth Avenue, 2008). Ten vyšel mezi Džunglí rtěnek a prvním románem o mladé Carrie - Denníky Carrie B. (The Carrie Diaries, 2010). (NinadeL)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno