O svých zážitcích kolem svátečních dnů vyprávějí přední čeští herci. Slavné herecké osobnosti filmu, divadla i televize se sešly ve vánočním čase, aby rozjímaly, zavzpomínaly a pobavily televizní diváky vánočními historkami. Jan Werich Vánoce popisuje jako čas plný „jehličnaté" sentimentální nálady, ale televizní diváci si mohou být jisti, že se u svých obrazovek dočkají skvělé zábavy a kvalitního humoru, protože své sváteční historky přijdou vyprávět například František Filipovský, Miloš Kopecký, Irena Kačírková, Vladimír Menšík a řada dalších. Celé herecké setkání moderuje Jiřina Bohdalová. (Česká televize)

otík

Jiřina Bohdalová pobíhá po budově televize na Kavčích Horách a shání veselé příběhy od přítomných herců. A pár herců v čele s Menšíkem našla, takže vyprávění opravdu stojí zato. Některé vyprávění moc zajímavé není, část z herců však určitě pobaví. Průměrný černobílý zábavný pořad, který bychom dnes nazvali talk-show. Přehlídka pár dobrých starých bardů pro pamětníky. ()

pursulus

Zatr… vánoce.¬         Režisérsky špatně provedené patla-matla. Navíc poškozené oním sentinentem (neopravovat, prosím) vánočním, onou vůní jehličí, bla-bla, skrze níž jednotliví aktéři (či jejich většina) nejsou schopni o mnoho víc než oněch milých, plytkých úsměvů a přidružených frází. Okamžitý nápad asi, který byl ihned přijat, asi, za dobrý, ba výborný. Ale výsledek, pro počáteční omyl v soudu, neodpovídá očekáváním — a mohou za to ty zatrolené Vánoce.¬                 Případné opoznámkování: uživ. Marthos. ()

Karlos80

Krásný vánoční střihový dokument, který uvedla Jiřina Bohdalová (jako více méně taková posluchačka), a pak už měli slovo postupně jeden po druhým z výše uvedených herců. Obrazově, nebo jako sedící či v jiné místnost než kde všichni společně seděli a s jiným vybavením. Vše ale na Kavčích horách. Bavili jsme se jak jejich vzpomínkami ze života tak i jejich vtipy které ze sebe chrlili jako na běžícím pásu. Samozřejmě největší proslov, i uznání kolegů sklidil ostatně jako obvykle Vladimír Menšík, hlavní iniciátor celého zábavného pořadu. Staří bardi jako Kohout nebo Werich, byli chvílemi úplně zaskočeni, nezmohouc se na jakékoliv slovo a jen nevěřícně koukající.. Bylo to vskutku zajímavé vidět takovéto esa jakoby v offsidu. Asi to ještě nikdy neviděli ani možná doposud nezažili, možná jen ve své době něco podobného s Vlastou Burianem. Dále tam byla i třeba naše velikánka Národního divadla a Národní umělkyně 91.letá Leopolda Dostálová, stále plná vitality a elánu, která taktéž sklidila velkého uznání a úcty od svých kolegů. Nemající chybu, pěkný vánoční oddychový, nenáročný a uvolňující pořad, společně s Malou noční povídkou (O škodlivosti tabáku) od S. Neumanna to bylo celé téměř bez chyby. ()

Matesek

Nejedná se o seriál. Během jednoho dne se v Respiriu na Kavčích horách sejdou herci, kteří jsou tam přítomni při natáčení různých pořadů v nových studiích. Během přestávky si vyprávějí osobní vzpomínky na téma „vánoce“. Tato vyprávění se potom spojila průvodními slovy. V roce uvedení mohli televizní diváci vidět mnoho oblíbených herců, některé na dlouho naposledy (Werich, Ferbasová, Dostalová). Nakonec i tento pořad se potom neopakoval. Osobně mi tam vadí neustále afektovaný smích paní Bohdalové. ()