Putování s dinosaury - Monstra pravěkých oceánů

• Česko Procházky s dinosaury: Mořské příšery (viac)
Veľká Británia, 2003, 1 h 30 min (Minutáž: 30 min)

Réžia:

Jasper James

Scenár:

Jasper James

Hudba:

Ben Bartlett

Michael Davis, Nigel Marven (sprievodca)

Již potřetí nabízí BBC divákům svou představu o pravěku. Její odborníci na počítačovou animaci spolu s paleontology vytvořili neuvěritelně přesvědčivé repliky obyvatel pradávných moří. Do jejich světa se vydává osvědčený a nebojácný zoolog Nigel Marven a jeho filmový a technický štáb. Nigel nebude tentokráte sledovat dinosaury na pevnině, ale sestoupí pod hladinu, aby se podíval, jak žijí jejich předchůdci - pravěké, a dosti nebezpečné, ryby a plazi, kteří si s nimi příliš nezadají. (oficiálny text distribútora)

Ravi

Velmi dobré navázání na Putování s dinosaury, tentokráte v oceánech a vodách. Sice mi přišlo, že ti živočichové nevypadají tak živě a toho človíčka si mohli odpustit, ale i přesto je kvalita dokumentárního cyklu obdivuhodná vzhledem k tomu, co o dané době víme. Tato popularizace paleontologie se povedla 80% = 4/5 ()

Nerd4Dreaming

Standardní kvalita sérií Putování s... Tentokrát pro změnu z mořského prostředí, napříč více obdobími. Co se týče Nigela, I když mi nápad s průvodcem přijde zajímavý a svým způsobem pomáhá "vtáhnout" do prostředí, stejně jsem si v duchu přál ať ho něco sežere. Fakt to k tomu svádí.. Tvůrci si to nejspíš uvědomili taky, tudíž jim děkuju aspoň za ten konec. ()

Nethar

V porovnání s nejrůznějšími ostatními epizodami ze sérií Walking with... mě tahle trojice tedy zase tak moc nechytla. Monstra jsou ztvárněna hezky, je to poučné, ale Nigel mi tam vadil. Ono je to samo o sobě asi trochu nudnější, když se neustále zabírají jenom "ryby" na modrém pozadí, ale cesta, kterou to vyřešili, mě nechytla. Chased by Dinosaurs bylo vtipné, nápadité, Nigel mi přišel v dokumentu jako osvěžení, tady byl ale navíc a bylo ho moc. Neustálé strašidelné superlativy byly také přehnané, snažili se to udělat napínavé za každou cenu, navíc když víte, že se mu stejně nic nestane, tak o co jde. Jako mix dobrodružného seriálu a dokumentu ok, ale jako klasický dokument "Putování s..." už ne. ()

danny_21

Pro odrostlého zušeného diváka, možná dětiské a naivní, možná místy trapné, ale vzhledem k tomu, že jsem na to koukal s malým synkem, který je právě v dinosauřím období a všechni ti "sauři" ho naprosto fascinují, musím možná zaujatě poznamenat, že jsem se bavil náramně s ním a vzpomněl jsem si na své Cesty do Pravěku. Dunkleostues, Megalodon, Masasaurus - no samá chvála na Nigela a jeho tým, pro popularizaci vědy umí udělat maximum - 75 % ()

Víteček

Žjóva to byla blbost. Ten chlap, jeho předstíraná rizika, zničené vybavení a podobné nesmysly mě iritovali více než poplatky v bance. Na to, jak mám rád dinosaury obecně a Putování s dinousaury, tak tohlem i přišlo hrozně ubohé.U Putování s pravěkými monstry jsem si stěžoval na interakce zvířat a prostředí s kamerou, ale to jsem ještě nevěděl, co mě čeká tady a to první bylo oproti Nigelovi zlaté. 2 hvězdičky za to, že tam byla ta monstra, ale takovýhle typ dokumentu už příště vážně ne. ()