Světla pasáže

Česko, 2007, 14 h 54 min (Minutáž: 52–54 min)

Monika Hilmerová, Markéta Plánková, Miloslav Tichý, Martin Trnavský, Kristýna Leichtová, Jana Hlaváčová, Jiří Dvořák, Michaela Kuklová, Vlasta Peterková (viac)

Světla pasáže vyprávějí o těch, kteří hledají spravedlnost. Jejich klienti přicházejí do advokátní kanceláře, kde obnažují své soukromí až na kost. Dvě atraktivní právničky a jeden nesmělý mladý právník jim naslouchají a sami se přitom ocitají v soukolí intrik a paragrafů. Při hledání odpovědí pro své klienty totiž nejednou musí na stejné otázky odpovídat sami sobě, neboť dramata z advokátní kanceláře přecházejí do soukromí našich hrdinů a ti si své velké životní kauzy musí prožít se všemi emocemi, bolestmi i slastmi, s nimiž žádný zákoník na světě ve své chladné liteře nepočítá. A pak je tu ještě pasáž se svými obchůdky a kavárničkami plná dalších příběhů... (oficiálny text distribútora)

Elyssea odpad!

Trochu života do toho umírání.. Neuvěřitelně pitomý seriál, který dokonce je hrůznější než samotná pojišťovna (ta je proti tomuhle hodná nominace na Českého lva). Souhrn totálně zbytečných postav (kterým "kraluje" Veronika Freimanová) a pitomého děje z tohole tvoří snad nejhorší český seriál za poslední léta. ()

Prubner

(Hodnocení po 1.dílu) Bohužel to má stejné rysy, jako většina nových českých seriálů. Opět jsou tu nepřirozeně spisovné a šroubované dialogy (paní scenáristko, takhle spisovně přece v soukromí nikdo nemluví, pokud to zrovna není jazykovědec) a toporní herci, kteří tyto dialogy ztuhle recitují (kromě vyjímek jako J.Hlaváčová). Sterilní, nudné, občas nechtěně směšné, občas trapné. ()

Crawler-D

Kdy už konečně začnou české televizn stanice experimentovat. Neustále omýlané seriálové příběhy o vztazích už mě dohání k zoufalosti. A nezáleží na tom, jestli jsou to lékaři, právníci, obchodníci a kdovíco. Už žádné další podobné ptákoviny. Velký potenciál by měla utvořená komunita, ale vzhledem k jednoznačnosti a přímočarosti postav, nezbývá moc místa pro srandu. O těch hlavních postavách radši nemluvit. ()

Big Bear

Sice se tímto komentem pouštím do hodně hustého ,,flaku'' odpadů, ale takový jsem už já. Ano, není to nic moc. Jenže já přihlížím k době vzniku a i k tomu co se za seroše nabízí dnes. Tehdá mi seriál přišel koukatelný už jen kvůli obsazeným dámám - Hilmerová, Plánková, Leichtová... Dnes jsem viděl po dávné době jeden z dílů a nijak pohoršen jsem nebyl. Dokonce bych řekl, je to stále lepší než Ordinace. * * ()

Karlos80 odpad!

Panebože to je zas volovina a navíc podle mého i naprosto zbytečná! Půlka druhého dílu je už skoro za námi a já vůbec nevím o čem to bylo, o co se tam vlastně jednalo a co nám zde vlastně chtějí jednotlivý herci říct! Seriál s právnického prostředí? To sotva! Spíš stupidní řešení svých osobních problémů, řešení vztahů což je poslední dobou v módě, pozastavování nad dámskou podprsenkou, malé dítě které je pomalu chytřejší než dospělý rodič atd. Ne už prosím ne a už vidím jak to bude zase nekonečný seriál. Nuda na entou, scénaristický nevkus a o tom diváckém už ani nemluvím..Opravdu jak už zde bylo napsáno, seriál postrádá jakoukoliv napjatější atmosféru, a o vyhrocených scénách ani nemluvě. Navíc absolutně bez špetky takového toho zdravého humoru. Herci jsou nepřirození, umělí a vůbec nezajímaví. Dialogy až příliš přehnaně etické a unylé. Rétorika leč na oko líbivá, jinak lehce k smíchu. Zajímalo by mě jestli se nato nějaký právník vůbec dívá, a když ano tak co nato vůbec po těch dvou dílech říká..? Že by to lepší teprve přišlo? Z těch nových seriálů akorát tak "Zlaté Příkopy" opravdu. Jaromíra Polišenského mi je už teď upřímně líto. ()