Kdo se bojí, nesmí do lesa. O pravdivosti tohoto přísloví vás přesvědčí veselá pohádka, ve které se potkáte s hodnou Andulkou (M. Chrzová), co bydlí v malé chaloupce u lesa. Tam chodí na bylinky, kterými pak léčí lidem všechny malé i velké bolístky. Andulka je nebojácné děvče. Zato její milý, muzikant Vítek (J. Dolanský), je pěkný strašpytel. Má sice Andulku moc rád, ale k svatbě a nastěhování se nemá. Bojí se totiž lesa, v jehož tajemných houštinách se určitě prohání hejkal (M. Vladyka) a možná i ježibaba (V. Kubánková)… (Česká televize)

Karlos80

Věra Jordánová známá to televizní a převážně pohádková režisérka, už má dávno to nejlepší, převážně ze sedmdesátých let za sebou, ale tato pohádka co do ztvárnění nebyla zase až tak vyloženě špatná..Škoda jen těch někdy nepřesvědčivých a přímo nepohádkově vedených dialogů. K nepoznání namaskovaný a jen stěží rozpoznatelný byl tentokráte Miloslav Vladyka, a to ne jak jsem u něj zvyklí tedy v roli vodníka, ale tentokráte v roli lesního Hejkala. Ten mě tou svojí chraptivou mluvou dokázal i rozesmát a to se cení ! A jednoznačně byl s celého tohohle televizního pohádkového filmu nejlepší. A ježibaba v podání V. Kubánkové nebyla také vůbec špatná. Jinak zde ale hráli více méně málo známí herci, kteří mě až tolik nezaujali. 1,5/5*. ()

bloodcountes

"Bodejť není zlá, když ji všechno bolí". Krásná pohádka o tom, jak zlo lze proměnit dobrem, jak prostou laskavostí uzdravit ztrápenou, smutnou a těžkou duši. Někdy se to povede, někdy ne, v pohádce samozřejmě ano a to je krásné a povzbudivé poselství:) Kromě toho mám ráda, když je divák veden k úctě k přírodě i k porozumění jejím darům a zákonům. Herci skvělí a krásný mladý Dolanský je bonus:) ()

ostravak30

Nakonec docela příjemná pohádka vzhledem ke stopáži. Miroslav Vladyka je skutečné strašidlo, skvěle nalíčené a hlas mu taky vyšel, ale zase ne tak moc velké, aby vyděsilo děti a hlavně díky němu se mohou dívat i ti nejmenší. Kulisy ani nevypadají studiově, naopak docela reálně. Magdaléna Chrzová je moc sympatická a Věru Kubánková sice hraje ježibabu, ale jinak je to docela příjemná babička do pohádky. Pozorný divák si všimne, že v úplném závěru Věra Kubánková a Miroslav Vladyka lehce improvizují, ale je to zábavné. ()

Jezinka.Jezinka

Vtipná pohádka o strašidlech, která si vystačí se dvěma strašidly, zato se strašpytly se roztrhl pytel. Dialogy nejsou až tak kožené, jako odříkávané často jako na odpoledním představení nepříliš talentovaných ochotníků, zejména byla v tomhle ohledu tristní Andulka. Strašidla byla skvělá, přidávám se k pochvalám na hejkalovo konto. ()

giovanni3

nedělní odpolední pohádky jen hodnotím,ale nekomentuji (ostatně většinou není 2x co komentovat happy end je vlastně vždy a za 47 minut při nízkém kapitálu nelze nic 2x vymyslet), ale zde udělám vyjímku. Příběh sice není nijak oslniví, ale je tam fůra skvělých scének + pohádka má nějaké to kouzlo, osobitost až by se dalo říci duši. Miroslav Vladyka skvěle zahrál hejkala a svoji roli skvěle sehráli omamné kytičky u ježibaby. Zvažoval jsme 4z5, ale dávám jen 3z5, když jsme si uvědomil jaké pohádky dostaly 4 tak zde by to bylo za 47 minut moc.. i tak příjemné překvapení ()