Ultimate Avengers: Konečná pomsta

• Česko Ultimate Avengers: Konečná pomsta (viac)
všetky plagáty

Rok 1945, druhá světová válka vrcholí. Nacisté se spojili s mimozemšťany a odpálili jadernou střelu na Washington. Kapitán Amerika se obětuje, aby zachránil svou vlast, ale končí uvězněn v hlubinách oceánu. Současnost. Generál Fury a vládní organizace S.H.I.E.L.D objevují dávno ztraceného hrdinu právě včas, aby mohli sestavit tým schopný ubránit Zemi před návratem mimozemšťanů. Kapitán Amerika, Iron Man, Hulk, Thor, Černá vdova, Wasp a Giant-Man se stávají superhrdinskou skupinou Ultimate Avengers. Inspirací animáku je úspěšný komiks The Ultimates od scénáristy Marka Millara (Wanted) a kreslíře Bryana Hitche. Odkazuje k němu novinová fotografie v posledním záběru filmu. Tato dvoustránková kresba se objevila v jedenáctém sešitu série. (snook)

tom88

Dostalo sa mi milé prekvapenie od tejto kreslenej komixovky. Je to kratučké a skvelo som sa bavil po celý čas. Množstvo komixových postáv bojujúcich bok po boku sa mi veľmi páčilo a najviac rozzúrený Hulk. Samozrejme po obsahovej stránke to nie je žiaden skvost, ale rozhodne to v takomto žánre postačí. Akčné scény sú super. 72% ()

klerik

Jednotliví hrdinovia a akcie fungujú skvelo. Problém je trochu s príbehom (priveľa hrdinov, primálo času), ale aj napriek tomu, že zápletka okolo emzáckej invázie je trestuhodne v pozadí, ide o solídnu tímovku. Finále s Hulkom ma presvedčilo, že štyri hviezdy si toto zaslúži. Koniec koncov, pri sledovaní mi napadlo, že títo týpci by nakopali LIGE SPRAVODLIVÝCH (Krize na dvou Zemích ) zadok. Aj keď pri LS: Nová hranice by to bolo asi vyrovnané... ()

Terva

Severní atlantik 1945 a zdařilá válečná scéna vás navodí na akční náladu. Naštěstí je pak ve stejném rytmu i celý film. Kresba mohla být lepší ( závěrečné titulky to dokazují ), ale viděl jsem i spoustu horších. Otázka života Supervojáka zaznívá od začátku snímku. A ještě jedna otázka. Pomáhali Německé říši mimozemšťané? Jsem opačného názoru. Miluji to prolínání všech postav: Hulk, Kapitán Amerika, Stark Interprises, a přidá se i Thor, ale trochu později, zdolával kance z Altheimu. Zato Hulk se nám rozjel. ()

Psema

Jako spotřební komiksovka pro děcka obstojné, jako adaptace Millarových ULTIMATES totální průšvih, který s výjimkou závěrečného akčního inferna nemá co nabídnout a implementací mizerně stylizovaných mimozemšťanů dělá z celého příběhu nehoráznou frašku. Navíc si nevzpomínám, kdy byla partička Avengers otravnější. 5/10 ()

Xmilden

No nevím, já na tyto animáče asi nějak nejsem. Vlastně jsem se na tuto kreslenou akčňárnu díval hlavně z důvodu přípravy na další avizované komiksy ze stáje Marvel. Přece jen toho o postavách zase tolik nevím a tak tento film beru jen jako takové studium, kdo že to všechno je v týmu Avengers. Bez některých bych se jistě obešel. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné komiksové knihy Grega Johnsona. (Terva)