V měsíčním svitu

• USA The Man in the Moon

Píše se rok 1950 a do vedlejšího domu se právě nastěhoval pohledný sedmnáctiletý Court Foster. Čtrnáctiletá Dani Trantová se do něj zamiluje, poprvé v životě, zatímco její starší sestra Maureen v něm nalézá svou pravou lásku.
Čtrnáctiletá Dani (Reese Witherspoonová) má společný pokoj se svou o tři roky starší sestrou Maureen (Emily Warfieldová). Během horkého léta jim jako ložnice slouží zadní dvorek domu, kde spolu probírají lásku, budoucnost a opravdový smysl života. To léto se do vedlejšího domu nastěhuje pohledný sedmnáctiletý Court Foster (Jason London). Court se brzy setkává s Dani na místním koupališti a jeden do druhého se zakoukají. Dani zažívá svou první velkou lásku. Jenže když se Court seznámí s Maureen, doslova to mezi nimi zajiskří a Maureen se do něj také okamžitě zamiluje. Starší sestra je kvůli svým citům rozpolcená - má svou lásku ke Courtovi skrývat anebo ji opětovat a zradit tak sestru? Na pozadí venkovské Luisiany v idylických padesátých letech, tito dospívající a jejich rodiny procházejí životními triumfy i zkouškami, jenž vyvrcholí tragédií, která je sblíží navzdory zlomeným srdcím. (HBO Europe)

vesper001

Snímek plyne jako proud klidné říčky, která ví, že nemá kam spěchat. Divák se postupně seznámí se dvěma venkovskými rodinami, z nichž každá má své radosti i starosti a jak už to tak bývá, dcerka z jedné se zamiluje do synka ze druhé… Jenže tohle není žádná teen comedy a tak se schéma „kluk potká holku – kluk zblbne – a žijí blbě až do smrti“ nekoná. Příběh je v podstatě banální, ale jak už tu bylo řečeno, film stojí za to vidět kvůli neuvěřitelnému výkonu Reese Witherspoon, vedle kterého ustupují všechny postavy nejen do pozadí, ale herecky i do průměru (v případě Emily Warfield podprůměru). Takže ta čtvrtá * je pro ni. ()

venison

Jedna hodně nenápadná příjemná raná věcička s mladinkou Reese Witherspoon.. Padesátá léta na farmářském venkově, kde lišky dávají dobrou noc.. Křehký trojúhelník chlapce ze sousedství a dvou dospívajících slečen.. Reese byla výborná herečku už tenkrát, škoda, že nehraje víc v podobných filmech.. Hezký, i když bolestný, příběh jednoho léta na konci dětství.. ()

Darth Vader

Nebudu šetřit počtem hvězdiček! Jedná se o silný romantický příběh mladičké dospívající slečny a staršího hošana okořeněný zápletkou v podobě starší sestry. Reese hraje skvěle ony smíšené pocity bolesti a radosti být s milovaným člověkem a následně pocítit onu strašlivou ztrátu! Onu komplikovanost mladé lásky s nepochopením tady mnozí ignorují! ()

Radko

Reese Witherspoonová mi niečím pripomína práve v tomto a len v tomto filme jednu veľmi peknú užívateľku čsfd. Nemôžem ísť preto s hodnotením nižšie. Pretože vidieť ju ako sa učí bozkávať na vlastnej ruke, ako sa rozkošne hnevá na votrelca, ktorý ju načapal kúpať sa nahú, ako sa mení z dievčatka, šantiaceho lúkami za domom len tak z radosti, na slečnu, ktorú zasiahol sladkobôľny lásky blesk a ako rozkošne dokáže metať blesky nenávisti očami na tých, ktorí jej bránia rozvinutiu citu naplno, to všetko je tak krásne intímne a pritom decentne zachytené až to chytá za srdiečko. ()

Pavlínka9

Sehnala jsem si tento film kvůli krásné a mladé Reese :) A ona ho opravdu úplně celý "převzala" a byl prostě její :) A já se tomu ani nedivím :) To, jak to všechno zahrála - to byla prostě bomba :) Jedna z nejlepších "dětských" rolí, které jsem viděla :) Téma první lásky a odmítnutí - tím si prošel každý, ale aby do toho byla zapletena sestra...To je již horší...Je to pěkné :) Citlivé, dojemné, něžné, ženské a lehce rebelské :) Je to již cca 14 dní, co jsem film viděla, ale vím, že mě to velice příjemně naladilo a neměla jsem tomu co vytknout :) Doba roku 1950 - to tam je sice vidět, ale žádný městský život - tvrdá práce na poli, péče o dům, plavání nahé v rybníce - zcela jiný pohled, než jsme zvyklý z jiných kvalitních snímků :) Jo a Elvis? Příjemné oživení :) ()

• Reese Witherspoon v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Reese Witherspoon se castingu zúčastnila, protože se chtěla ve filmu objevit jako komparz, nakonec si ale zahrála jednu z hlavních rolí. (Greg)
  • Ve scéně, kdy Dani Trant (Reese Wtiherspoon) skáče do jezera, je vidět, že je zcela nahá (cca 00:09:30). Při scéně, kdy ale leze z vody (cca 00:12:00), je vidět, že má na sobě oblečen vrchní díl prádla. (Pavlínka9)