Vinou tragické nehody v dětství se život půvabné Laury proměnil v jeden dlouhý sen. Nebo spíše v noční můru. A ne náhodou se jí přezdívá „spící kráska“. Laura totiž trpí parasomnií, vzácnou spánkovou poruchou, kvůli níž v podstatě téměř neustále spí a probouzí se jen občas a na velmi krátkou dobu. I přesto se ale do její spanilé tváře zamiluje student umění Danny, kterému dívčina krása doslova učaruje. Bohužel ale není sám, kdo si dělá na dívku zálusk. A jeho sok je možná až příliš těžký soupeř. Leží ve vedlejším nemocničním pokoji, jmenuje se Byron Volpe a je to psychopatický masový vrah s nadlidskými hypnotizérskými schopnostmi. A je víc než pravděpodobné, že právě jeho přispěním je Laura stále ve stavu, v jakém je. Dannymu je jasné, že musí něco udělat, cokoli, čím se dívka dostane z moci šílence, kterému se zalíbilo v jejích snech. Ale jak to provést? A je Danny připraven čelit Volpeově nenávistné odvetě? Odpovědi přicházejí s romantickým hororovým thrillerem režiséra a scenáristy Williama Maloneho. (oficiálny text distribútora)

J*A*S*M

Úplný průměr, neboli 2 a půl hvězdy. Námět není špatný, bohužel jeho provedení ničím nevyniká. S přibývajícím časem sympaticky přibývá i mrtvol, ač se ze začátku může zdát, že Parasomnia bude spíš romantikou s jen lehčí příchutí hororu. Nakonec je tedy hororem, ale podobně nevýrazným, jako předcházející Maloneho Fear.com a House on Haunted Hill. ()

misterz

Škoda toho hrozne ošuntelého televízneho dojmu, peňazí asi nebolo veľa, však? Inak scenár nebol zlý a dokonca hororovo ma aj celkom pár scén potešilo. Záver mi potom trochu pripomenul snímok The Evil Within (2017), ktorý bol ale po formálnej stránke omnoho lepšie spracovaný. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

AlistairMir

Často se stává že do jedné dívky dělá více mužů. Pokud je jeden z nich masák obecný a jako bonus hypnotizér tak může druhý ctitel buď urychleně vyklidit pole a nebo se o svou lásku rvát až do roztrhání těla. Danny si vybere možnost bé a tak se o dívku, půvabnou Lauru, která věčně spí a když je zrovna vzhůru tak masakruje okolí, nepřestane snažit a dělá co může, aby získal její lásku a zbavil jí toho masáka co jí leze do hlavy. Možná to zní šíleně, ale je to vydařený snímek a já se bavil. Napínavé, trochu krvavé a ten psychouš s úchylným pohledem bude nervově slabší jedince zaručeně děsit. ()

cariada

Dobrý nápad na horor, dívka co po nehodě neustále spí a občas se na pár minut probudí, jenže mladík jí unese a má s ní spousta starostí, protože dívka není jen Šípková Růženka, ale pořádný magor. K tomu je tu další magor s maskou a roubíkem přivázaný někdě ve špitálu či blázinci, který ví víc než se zdá. Krásná děsivá atmosféra, s pěknou holčinou. ()

Faustka

Romantikům: Temné stíny háv svůj rozprostřely, dívka spanilá sní dál svůj sen. O zářících očích jinocha šlechetného, jenž uhranut byl krásou nevinnou, kterou lstivostí do tenat zapomnění, vlákal obávaný vládce myšlenek. Drsňákům: Voblbnutej jeliman Danny by rád vojel číču Lauru, páč mu příde jako celkem dostupný zboží, když je furt v limbu. Jenže už po ní slintá nadrženej úchyl-knihožrout Byron Volpe (moudra černé magie v pošahárně nenajde), protože skrz Lauru chystá těm, co dost nehoněj vědomosti hnusně krvavou pomstu. ()

• Film měl premiéru 17. října 2008 na filmovém festivalu Screamfest v USA. (Terva)
  • Režisér William Malone film sám financoval. (Terva)