Kráľ dobyvateľ

• Česko Král dobyvatel (viac)
všetky plagáty

Príbeh lásky, zrady a pomsty. Fernando De Gama, mladý vojak z Portugalska, stroskotá na svojej ceste za pomstou. Ocitne sa na brehu kráľovstva Siam, kde je vzatý do otroctva. Na trhu otrokov, kde má byť predaný novému majiteľovi, ho zachráni krásna mladá žena z Portugalska- María. Okamžite sa do nej zaľúbi a zdá sa, že ani on jej nie je ľahostajný. Keď sa Fernando zoznámi s jej otcom zistí, že ho už vlastne dávno pozná. To on je ten, koho Fernando hľadá kvôli pomste za smrť svojho otca. Medzi tým sa však rozpúta vojna medzi kráľovstvom Siamu a rebelmi zo Severu. Povolaní sú všetci muži, vrátane prisťahovalcov z Portugalska, a tak sa do vojny zapojí aj Fernando. Aj vďaka nemu sa kráľovstvu podarí zvíťaziť a pri atentáte na kráľa mu Fernando zachráni život. Za odmenu ho kráľ menuje svojim osobným strážcom. Kráľ hľadá zradcov a Fernando stojí pred ťažkým rozhodnutím. Pomôcť kráľovi a pomstiť smrť otca alebo dať prednosť láske... (oficiálny text distribútora)

Rodin

Málem bych zapomněl, že jsem to už kdysi viděl (připomněla mně to Phobia). Takže asi tak. Něco tak strašně blbého se vídá opravdu zřídka. John Rhys - Davies se musel zbláznit, když přijal účast v tomto "projektu" a ještě svou roli odehrál. Opravdu jsem se cítil, jako bych tou sekerou do zad dostal já a ne on. Výprava ovšem úžasná, ta si těch 10,148% zaslouží. ()

Honzulik

Král dobyvatel (King Maker, The) - “Voják, který bránil impérium" V roce 1547 vypluje mladý voják Fernando De Gama z Portugalska najít muže, který zavraždil jeho otce. Na cestě se jeho loď dostane do velké bouře a klesne ke dnu, ocitá se na břehu královské říše Siam, kde začíná jeho opravdové dobrodružství...Pěkná ptákovina, moc nedoporučuji a uděluji 1*. ()

numan

Ach bože! Takhle to skutečně tenkrát zřejmě bylo! Už od prvních minut je vám to jasné, protože to je film "podle skutečné události". Ha ha ha. Angelika hadr. Možná by tohle veledílo mohlo fungovat jako nechtěná komedie pro partu rozjetejch intošů - ale až tak po sedmi lahvích. Afektovaná romantická rádobyvelkolepá taškařice, která by z diabetika udělala mrtvolu. Nejpozoruhodnější na téhle pseudohistorické srajdě je mohutný kompars, pocákaný rumělkovou barvou. Kýčovité obrazy, polopatické dialogy a "herecké výkony" (dá-li se tomu tak vůbec říkat) na úrovni argentinské telenovely. Dobrou noc, Fernando. ()

altaica

PRO MUŽE:Dobrodružný film v exotických kulisách se skvostnou výpravou a dobrým nosným příběhem. Dialogy svou debilitou hraničící s filmařskou žumpařinou nejtěžšího kalibru a režie i scénář jakoby z oka vypadly nejbídnějším telenovelám předrozvojových zemí. Všechny hlavní postavy svou prkennou plochostí jsou divákovi totálně u prd*le a je celkem fuk kdo, koho s kým a proč vraždí. Bojové scény na úrovni padesátých let, krev je sice všude, ale zásadně se ukazuje až v dlouhých pohledech na bitevní pole po bitvě. Prostě Maroldova bitva u Lipan na filmovém plátně. Studené, stupidní a často klišovitě kýčovité. Jedna baba s hezkým ksichtem a toť vše. Vyhnouti se obloukem.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Plně chápu, madame, vaše právo ujíždět na romantice, ale was ist zu viele, toho je příliš. Hudební doprovod a scéna na molu by vám sice mohly samou romantikou zpotit bobra k nesnesení, ale k ocenění podobných perel musí být mozek nutně v beta fázi, což je častokrát jen při sraní, kdy vypne hlava a pracuje anus. Pokud máte obrazovku i na hajzlu, mohu tento film jen doporučit, šance že se z něj pos*rete ať už nadšením, či vzteky je celkem slušně veliká. ()

Nick321

Ne úplně marný film, který vám poodhalí kousíček z thajské historie. Dobrodružný film o portugalském vojákovi, který v dětství přišel o otce a který ztroskotal u břehů Thajska, kde jej z otroctví vykoupí dcera vraha jeho otce. Poté se přidá k armádě svých krajanů, zachrání život thajskému králi a podaří se mu pomstít smrt svého otce. Další část příběhu je věnovaná jedné z králových konkubín, která se tajně stýká se svým milencem a chce uzurpovat trůn pro něj a pro sebe. Když odhlédneme od nesmyslů, jako jsou létající ninjové a občasné karate prvky, které zřejmě patří do řady asijských filmů, tak je to celkem pěkný exotický dobrodružný film, neřekl bych, že je to mizerné jak vyplývá z hodnocení na csfd. ()

• Film se odehrává v roce 1547 v království Ayutthaya (dnešní Thajsko) a ve filmu můžeme v jednom záběru vidět společnou oslavu japonských a portugalských vojáků. O čtyřicet let později je v Japonsku křesťanství postaveno mimo zákon a konkrétně portugalští misionáři jsou vystaveni krutému mučení, o čemž vypráví film Mlčení (2016). (Nick321)
  • Film je inspirován skutečnými historickými událostmi. Worawongsathirat, ve filmu Phan (Akara Amarttayakul), se opravdu vypracoval z obyčejného úředníčka až na uzurpátora ayutthayského trůnu, jehož se zmocnil prostřednictvím románku s první konkubínou Si Sudachan, jenž je ve filmu hlavní antagonistkou a strůjkyní všech spiknutí. Phan vládl pouhých 42 dní. Během krutovlády tohoto páru se vzbouřili šlechticové loajální původnímu vládci a nakonec je oba zavraždili. (Nick321)
  • Během bitvy v jezeře, ve chvíli, kdy Tong (Dom Hetrakul) hází své dvě sekery na nepřátele, můžeme vidět, že voják nalevo se skácí hned, kdežto voják s velkou helmou napravo už má sekeru „zaraženou“ v hrudi a dle výrazu tváře čeká na svůj záběr, až poté začne smrtelně křičet a skácí se k zemi. (Nick321)