Subjektiv

Emma je krásná služebná pracující u guvernantky "v důchodu". Jednoho dne její paní přijde navštvívit bývalý svěřenec, William Jones. Emma ho nejen praští dveřmi do hlavy, ale také mu padne oka. Jenže ve viktoriánské Anglii není vztah gentlemana se služkou považován za vhodný. Jak asi dopadne souboj lásky proti společenským konvencím? Eikoku koi monogatari Emma (se svými velmi skromnými znalostmi japonštiny přeložím jako "Emmina anglická romance") mi konečně prolomila řadu průměrných a podprůměrných anime. Na rozdíl od mnoha jiných romantických anime se EKME téměř zcela vzdala humoru a tím pádem i trapného humoru. Také byla opuštěna nezdravá naivita, která z mnoha dílek podobného žánru vytéká jak odporná mazlavá kaše. Místo toho bylo toto anime zabydleno logicky jednajícími a sympatickými uvěřitelnými postavami. Konflikt se společenským řádem není divákovi předkládán tak, že je naprosto správné se mu v tomto případě vzepřít, ale ukazuje divákovi i ty nejrozumnější argumenty z druhé strany (ač by dnes s těmito argumenty souhlasil málokdo). I to je mi na EKME sympatické. Navíc se najde i několik pěkných a dojemných scén, v prvním díle třebas ta s brýlemi. Za to, že jsem konečně po dlouhé době mohl něco cítit k opravdovým postavám, místo lhostejnosti k postavičkám, být alespoň trochu dojatý, za vyvolané emoce, dávám lepší 4. Pokud máte rádi romantiku a anime seriály, určitě se na EKME podívejte, IMHO patří k tomu nejlepšímu, co anime seriál může v tomto žánru nabídnout. Lepší ****. Druhá série - Druhá série navazuje přímo na první. Rozhodně není špatná, nicméně nápadů přeci jen ubylo a konec mi přišel rozhodně méně zdařilý a hlavně méně originální, než u série první. Přesto, komu se líbila série první, nebude nejspíš úplně zklamán. Prosté ****. ()

Deschain

Na toto sa dobre pozeralo. Príbeh nie je extra objavný a plynie pomaly ale veľkou výhodou je opäť hudba (doteraz som s ňou skoro v každom anime bola veľmi spokojná), hlavne otváracia melódia so sláčikmi. Niekedy som si hovorila, emócie, sakra, dajte do toho emócie, ale postavy vo viktoriánskej dobe boli až priveľmi zviazané konvenciami. Preto je Hakim z Orientu silný protipól v správaní sa k hlavnej postave Jonesovi. Hakim a jeho hárem ma vždy pobavili. Ako fanúšika happyendov ma koniec trochu sklamal, ale dávam body za realistické zobrazenie tehdajšieho Londýna - naozaj pekné spracovanie. (Moja verzia mala veľmi fajn spravené titulky a v závere aj nejaké info o zvyklostiach viktoriánskej doby) (26.2.-1.3.2011) Druhá séria/Second Act: ach jaj, Emma, s tebou to bolo niekedy fakt ťažké - zopár svetlých momentov, inak samé váhanie a pochybovanie. Nebyť iných postáv, ktoré Emme hovorili, čo má vlastne spraviť, asi by sa nikde nedostala. Začiatok druhej série ma bavil veľmi, nové prostredie so zaujímavou nemeckou rodinou a hlavne Hansom. Po čase som sa začala obávať ako to skončí, a veru...No veď si to pozrite sami :) (1.3.-3.32011) ()

Aya.chan

Po dlouhé době anime, které mě okouzlilo. A to nejen animací, které je až nepřirozeně reálná(tedy na anime), ale i příběhem, který je(opět na normální poměry) lehký, naivní a romantický a občas úsměvný a děj se vyvíjí relativně pomalu. Pokud někdy budete mít dost přetékajících podprsenek a úchylných očihávačů kalhotek, tak určitě sáhněte po tomhle, na relax při dlouhých večerech je to super :) ()

LadyVader

Moc milé a klidné anime které je stylizované do doby kdy se nosila úžasná móda. To byl jeden z důvodů proč jsem se rozhodla na něj kouknout. Dalším důvodem byla pávě Emma, která mi byla dlouhá léta sympatická už z obrázků. Prví série mně překvapila svým netipickým koncem, takže druhá následovala hned v zápětí, abych věděla jak to dopadne. Posledních pár dílů jsem byla napjatá jak kšandy a protože jsem v těchto ohledech přejicí člověk, (a asi teda i romantik :-D) tak mně ten neoriginální konec velmi potěšil :-)). ()

JohnyTrava

Nechal som sa zvábiť prísľubom žiarivého pozlátka sveta viktoriánskej éry a v ňom zasadenej romantickej drámy. A čoho sa mi dostalo? V podstate toho, čo som čakal aj keď nie v úplne očakávanom podaní. Veď čo, tok deja je statickejší ako animácia sama a hoc sa jedná o tému "z (ne)bežného života" je to miera niekedy fakt neúnosná. Teda niekedy - hlavne z úvodu! Áno, potom sa to "trochu" rozbehne ale stále to bolo moc pomalé aj na môj vkus. Ešteže má sklátila choroba a tak toho času na odtrpenie som mal habadej. No čo sa týka fabuly ako takej, tá očakávania splnila. A tak teraz váham či siahnuť po druhej sérií. Stihne sa Emma zakončiť skôr ako ja vyzdraviem a ušetrí ma tak trápenia sa pri plynulom toku času? Či azda pokračovanie oželieť a ustáť "vydarený" koniec prvej série. Ach praotec čas nesklam ma zas! ()