The Alphabet Killer je natočen na základě skutečných vražd takzvaného Abecedního zabijáka v osmdesátých letech devatenáctého století. Megan Peige je policistka, která všechen čas věnuje své práci a následkem toho se u ní objeví schizofrenie, porucha, kterou trpí déle než 6 měsíců, zahrnující i jeden měsíc kdy se u ní začnou objevovat typické syndromy jako jsou iluze, halucinace, zmatená řeč, zmatenost nebo katonický stav. Meganina posedlost vede k jejímu zhroucení a vyvrcholí rvačkou při jejím pobytu v nemocnici. Nakonec ztrácí svého snoubence Kennetha a svoji práci. O dva roky později Megan znovu pracuje, tentokrát jako poradce ale její víceméně normální život skončí, když je nalezena další mrtvá dívka. Megan se pokuší najít vraha ať už za pomocí policie a nebo bez nich. (Shanshu)

chmíří

Slabé asi jako kterákoliv epizoda Kriminálky (město doplňte podle chuti), ale to ještě neznamená, že se to na to nedalo dívat. Eliza Dushku dle mého názoru ostudu neudělala a ani natočeno to nebylo zas tak špatně. Takže film který sice nikoho neohromí a znovu se na něj nikdo nepodívá, ale zas mě ňák neurazil...55% ()

pornogrind odpad!

Tenhle film jsem měl už delší dobu a v podstatě jsem si ho stáhnul jen kvůli tomu,že tam má menší roli Bill Moseley.Jenže ten je tam všeho všudy 2 minuty,takže ani on tenhle shit nedokáže vyzvednout k vyšším metám.Tady to Schmidt totálně posral.Příběh kterej neví jakým směrem se vydat.Thriller o vrahovi,duchařina,nebo špatná kriminálka?To snad ví jen Schmidt co tímhle kouskem chtěl říct.Bez atmosféry,se špatnou kamerou,se stupidníma dialogama a hlavně s Elizou Dushku.Na Dushku se sice možná(někomu) dobře dívá,ale její herectví je tragický.Obsadit jí do hlavní role bylo velkou chybou,protože jsem jí nevěřil ani nos mezi očima.V pachu krve ještě jakž takž obstála,ale v tomhle filmu to byla bída.Tahle holka prostě nemůže hrát hlavní role.DOPORUČUJU,všem těm co to mají-ani se na to nedívejte.Tohle je fakt ztráta času.A proč se obírat o drahocenej čas,když je tolik dobrejch filmů a času je tak málo.Tomuhle filmu nepomůže od odpadu vůbec nic.Ani to,že je prej podle skutečných událostí. ()

JASON_X

(Jen tak na okraj - nejedná se samozřejmě o století devatenácté, jak se chybně píše v anotaci, ale dvacáté.) Ačkoliv tu má tahle fajnová oddechová psychokrimi tak nízké hodnocení, já si ji kupodivu skvěle užil. Kupodivu proto, že její vizuál je televizní, její ruční kamera mizerná a Eliza, herečka to sotva průměrná, se na svou roli typově příliš nehodí. Ale na druhou stranu má takovou okatou a roztomilou tvářičku, ráda chodí bez podprsenky, a navíc chovám sympatie k podivínům, mimoňům a jiným nestádním jedincům, a přesně taková její postava nervově labilní a halucinující policajtky je. Bavila mě i temná a neveselá atmosféra, některé emočně vypjaté scény (nemocnice, kostel), a nadmíru mě potěšil i pesimistický závěr. Klasickou stabilní kameru a víc prachů na casting, režii a výpravu, a mohla by to být pětihvězdová záležitost. ()

Freemind

Už od prvních minut lze tušit, že půjde o béčko s áčkovými aspiracemi. Za zmínku stojí snad jen vizuální stránka, která někdy dotahuje na normální produkce, jinak je zcela evidentní, že se šetřilo na všem. Herectví je někdy obstojné, jindy roztomile nemotorné (hlavní hrdinka a její nervové tiky během rozhovoru s knězem), scénář je naprostý blábol, hudba nudná, efekty laciné. Nechte to plavat, za ten promarněný čas to nestojí. ()

IceQueen

Našli sa telá troch znásilnených a zaškrtených dievčatiek, ktorých meno, priezvisko a miesto nálezu začínali rovnakým písmenom. To je veškerá podobnosť so skutočným a nevyriešeným prípadom (Rochester 1971-1973). Eliza nie je najhoršia (občas pripomínala brouka z MIB), film samotný je ale trošku nudný. Secondhandové rozuzlenie zrazilo moje hodnotenie a s vysvetlením niektorých detailov sa autor tiež veľmi neobťažoval. Medzi ** a ***. ()