Sledge, Leckie a ostatní vojáci se navzdory dusnému vedru a nedostatku pitné vody pokusí zmocnit polního letiště na Peleliu, ale nepřítel je dobře opevněn. Leckie vidí, že jeho druhové ve zbrani jsou těžce raněni, ale pak je také postřelen a evakuován z ostrova. Sledge se dozvídá šokující pravdu o tom, co je někdy třeba k tomu, aby člověk přežil a mohl bojovat i další den. (HBO Europe)

Najt

Nejlepší díl seriálu. Jednotky se dostávají na letiště na Peleliu a musí ho přeběhnout, aby mohli infiltrovat japonce v horách. Jenže letiště je silně hlídané, takže to jsou jatka. Ti co přežili pokračují dále, ale rozkazy se změnily. Vizuálně se na letišti jedná o naprostý vrchol kinematografie. Záběry na běžící, křčící se nebo umírající mariňáky jsou naprosto realistické. ()

kenkaku

Když epizoda začala textem “září 1944 - Mobile, USA” zhrozil jsem se, že tímto fenomenální zahájení bitvy o Peleliu má odzvoněno a máme tu druhé Melbourne. Naštěstí se tak nestalo a během pár (zbytečných) minut pokračujeme, kde se minule skončilo. A jede se v kvalitě “vylodění” prakticky celou epizodu. Samozřejmě nejde o akci 100% času, nicméně pokud by takhle vypadala polovina epizod, s přehledem by seriál trumfnul Bratrstvo neohrožených. ()

MartinezZ

23.5.2010Part 6 - Peleliu Airfield: Dost slabota čekat na něco 6 dílů! Ano, šest dílů, protože teprve v tomto se zase NĚCO děje. Chlapci tady útočí na ČKD. Tedy, ono to není ČKD, je to opevnění letiště na ostrově Peleilu, ale ČKD to hodně připomíná. I když v tomto díle je konečně nějaká akce a vidíme, že se skutečně něco děje i za dne, i tak ve mě stále hlodá určitá nespokojenost. Nespokojenost nad tím, jakým způsobem to celé vidím. Jinde nemám problém uvěřit, kde se co odehrává, tady mi to přišlo částmi jako natáčené v ateliéru nebo přinejmenším natáčené na rozloze 20x20 m2 a kdyby kamera ucukla trochu vedle, stál by tam McDonald. Navíc tu nejsou naprosto žádní Japončíci. Jsou tu jen postavy, které sice padají jako hrušky, ale nevidíte jim do tváře. Když už jsou v záběru, je to zezadu a není nic moc vidět atak máte stále pocit, že si válečný mundůr oblékla kuchařka, maskérka, jeden z v tu chvíli nepotřebných osvětlovačů apod. Tohle je něco, co se stále s BoB nemůže srovnávat ani zdaleka. A znovu, ve chvíli, kdy už se začíná něco dít a v BoB se příběh daného dílu rozjížděl, tady je utnut hlubokomyslným přednesem jedné z hlavních, filmem sledovaných, ale mě stále naprosto ukradených postav. ~ Začíná se to pomalinku pozvedávat z nudného ničeho na alespoň částečné něco. Tak už do toho třískněte nebo u toho všichni usnou! ()

drackula

S prehľadom zatiaľ najlepšia epizóda seriálu. Minimum zázemia, ale ak sa aj vyskytol nejaký pohľad "domov" bolo to krátke a funkčné. Akcia bola nemilosrdná a dychberúca. Táto epizóda jasne demonštrovala, že nie je nutné siahodlhé útočenie na city. Stačí iba záber na matku, ktorá dúfa, že je všetko ok a potom záber na masaker pri letisku. Takto sa robia plnohodnotné emócie rýchlo a efektívne. 100% HBO Max ()

fabecc1222

Tak kvůli tomuhle se ty předchozí díly určitě vyplatily. Tenhle díl funguje jako takové určité "finále", jelikož je v něm konec pobytu Leckieho a do popředí se definitivně dostává Sledge(Hammer). Opět vidíme trochu jiné boje v Japonsku, než předešlé zápolení v džungli. Tady jsme na otevřeném prostranství pláží, kdy Japonci jsou zabarikadování ve svých pevnostech, a Američani je museli po kouscích dobívat. Vojáci se hroutí ze ztrát svých blízkých i z bitevní vřavy jako takové, a v rámci vlastní bezpečnosti musejí ostatní jednat (Těžká scéna se zabitím vojáka, aby neprozradil ostatní) ()